Одна з країн ЄС позбавила тимчасового захисту майже чверть мільйона українців

У Німеччині різко зменшилась кількість українців, які перебувають під тимчасовим захистом в країні. Про це свідчить статистикаоприлюднена Євростатом.

Але при цьому, Німеччина залишається країною ЄС, яка прийняла найбільшу кількість бенефіціарів тимчасового захисту з України на кінець липня 2024 року – 1 110 600 осіб. На другому місці – Польща (976 205), на третьому – Чехія (369 610).

Порівняно з кінцем червня 2024 року найбільше абсолютне зростання кількості пільговиків спостерігалося у Польщі (+10 430; +1,1%), Чехії (+8 834; +2,4%) та Румунії (+4 250; +2,6%). Кількість бенефіціарів зменшилася в Люксембурзі (-470; -11,0%) та Франції (-470; -0,8%). Починаючи з липня 2024 року, Німеччина видалила із зареєстрованих запасів людей, які перебувають під тимчасовим захистом, усіх осіб, статус тимчасового захисту яких більше не діяв, оскільки або вони отримали інший статус захисту, або безумовно покинули територію Німеччини. Порівняно з кінцем червня 2024 року це призвело до значного зменшення кількості осіб, які перебувають під тимчасовим захистом, про які повідомила Німеччина, зі зменшенням на 236 925 осіб (-17,6%).

Якщо порівнювати з населенням кожної країни ЄС, то найвище співвідношення бенефіціарів тимчасового захисту на тисячу осіб на кінець липня 2024 року спостерігалося в Чехії (33,9), Литві (27,4) та Польщі (26,7), тоді як відповідний показник на рівні ЄС становив 9,2 на тисячу осіб.

Станом на 31 липня 2024 року громадяни України становили понад 98% осіб, які отримали тимчасовий захист. Дорослі жінки становили майже половину (45,3%) бенефіціарів тимчасового захисту в ЄС. Діти становили майже третину (32,4%), тоді як дорослі чоловіки становили трохи більше п’ятої частини (22,4%) від загальної кількості.

Як повідомлялося, канцлер ФРН Олаф Шольц наполягає, щоб сотні тисяч українських біженців війни якомога швидше почали працювати в Німеччині. Завдяки програмі федерального уряду Job-Turbo кількість працюючих українців зросла до понад 200 тис. Шольц визнав, що без проходження певних процедур не можна відразу працювати відповідно до кваліфікації, але починати можна, наприклад, з неповного робочого дня, а сертифікати отримати пізніше, така практика застосовується в інших країнах.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Байден надихає Путіна і лякає “слабкодухих” на кшталт Шольца, – The Economist

Американське вето на глибокі удари по РФ надихає Володимира Путіна на продовження агресії і одночасно розхолоджує…

49 секунд ago

Тепер будемо ховатись не від ТЦК, а від поштарів: українцям почали масово розсилати повістки

17 вересня відбулася перша в Україні централізована розсилка повісток у електронному форматі. Як повідомляє Ukrainian…

5 хв. ago

“Корисний і не містить калорій”: Мішель Обама випустила безалкогольний напій

У мережі став вірусним відеоролик за участю Мішель Обами. Покупці одного з магазинів самообслуговування торгової мережі…

8 хв. ago

У Москві в руках чоловіка вибухнув ґаджет під час атаки на “Хезболлу”

У середу, 18 вересня, коли в Лівані відбулася друга хвиля вибухів пристроїв зв’язку, внаслідок якої…

25 хв. ago

Тарифи на воду в Україні можуть зрости: що про це відомо

В Україні існує необхідність у збільшенні тарифів на водопостачання та водовідведення.  Про це повідомив президент Асоціації, заступник гендиректора "Київводоканалу"…

32 хв. ago

Ніж у спину Путіна: союзниця Росії передає Україні боєприпаси – Reuters

Індійські виробники зброї продавали європейським країнам артилерійські снаряди, а ті передавали їх Україні. Нью-Делі не втручається, щоб…

37 хв. ago