Папа Римський Франциск закликав молодих людей народжувати більше дітей, щоб запобігти поступовому старінню населення. Він заявив, що у світовому голоді винне не перенаселення, а споживацтво.
Про це пишуть Reuters та Vatican News.
Папа Римський, на конференції, присвяченій демографічній кризі в Італії, також розкритикував промисловість з виробництва зброї та контрацепції, звинувативши їх у знищенні або запобіганні життю.
Папа заявив, що Європа перетворюється зі старого континенту на континент старців і “повільно втрачає надію на завтрашній день”.
“Є факт, про який мені сказав один вчений-демограф. Зараз інвестиції, які дають найбільший прибуток, – це заводи зброї та засоби контрацепції. Одне руйнує життя, інше заважає життю… Яке в нас майбутнє? Воно потворне”, – наголосив він.
Франциск запропонував два варіанти розв’язання кризи. Так, він сказав, що на інституційному рівні є потреба в ефективній політиці та довгостроковому виборі – щоб “сіяти сьогодні, аби діти могли пожинати завтра”. З боку всіх урядів також потрібна більша прихильність, щоб молоді покоління мали можливість реалізувати свої мрії.
Понтифік зазначив, що домівки “наповнюються предметами і звільняються від дітей”: “Не бракує маленьких собачок, котів, бракує дітей”.
За останнє десятиліття рівень народжуваності в Європі тримається на рівні 1,5 народження на жінку. Це вище за мінімуми, які спостерігаються у Східній Азії, але набагато менше за показник у 2,1, необхідних для підтримки рівня населення.
В Італії народжуваність впала до рекордно низького рівня 2023 року – це стало 15-м річним падінням поспіль.