Комітет національної безпеки та оборони підготував до другого читання остаточний варіант законопроєкту №10449. Стало відомо, що військовий квиток у консульствах вимагатимуть і 18-річні українці. Отже, біженцям потрібно буде повернутись додому, щоб стати на облік у ТЦК.
Про нововведення повідомив депутат Олексій Гончаренко від фракції “Європейська солідарність”.
Передбачено обмеження консульських послуг для чоловіків віком від 18 до 60 років без військово-облікових документів. Вони не зможуть отримати новий паспорт громадянина України чи закордонний паспорт.
Також потрібно, щоб за умов воєнного стану всі українці носили при собі військовий квиток. Це стосується і тих громадян, які визнані непридатними до служби або мають відстрочку від призову. Документи мають право перевіряти як співробітники ТЦК та поліції в Україні, так і прикордонники під час виїзду за кордон чи повернення додому.
Запропоновано обмеження на керування транспортними засобами чоловікам призовного віку на вимогу військкомату.
За словами народного обранця, норма щодо права на демобілізацію громадян з інвалідністю залишається. Передбачено демобілізацію у зв’язку зі звільненням із полону, якщо бійці не хочуть продовжувати службу.
Чоловікам, які визнані обмежено придатними до служби, потрібно пройти ВЛК повторно протягом 12 місяців. Ті, хто після 24 лютого 2022 року отримав ІІ та ІІІ групу інвалідності підлягають повторному медогляду для визначення придатності до служби. Виняток – військовослужбовці.
Військовослужбовці після укладання першого контракту можуть отримати компенсацію 50% першого внеску за іпотечним кредитом.
“Порушення Конституції? Ні, не чули. Закон набирає чинності через місяць після ухвалення, за цей час уряд має підготувати всі нормативні документи”, – зазначив Олексій Гончаренко.
Є інформація, що чоловікам закордоном можуть дозволити оновити свої дані у ТЦК дистанційно. Відповідну пропозицію розглянуть у Раді.