Біля берегів Албанії рибалки спіймали особливу примарну білу глибоководну акулу. Вона вирізняється рідкісним генетичним захворюванням, яке дало їй унікальний вигляд, повідомляє Interesting Engineering.
Провідний автор дослідження і директор Sharklab ADRIA в Албанії Андрій Гаїч поділився, що це перший випадок, коли лейцизм був зареєстрований у виду кутаста акула-рибалка (Oxynotus centrina). Він зазначив, що це генетичне захворювання відрізняється від альбінізму тим, що воно не призводить до повної відсутності меланіну та червоних райдужок, а допускає нормальну пігментацію райдужки.
“Індивідуум все ще може виробляти меланін, але в певних ділянках або якщо його не вистачає в усьому тілі”, – пояснив учений.
У виданні зазначили, що цей вид перебуває під загрозою зникнення та зазвичай має темно-сіре або коричневе забарвлення. Проте акула, яку спіймали біля берегів Албанії, виділяється із загальної маси світло-сірим забарвленням.
На знімках помітна блідість і незвичайне забарвлення акули. Вчені виявили, що пігментна аномалія не вплинула на її фізичне здоров’я, підкреслили у виданні.
За словами дослідників, пігментні порушення у глибоководних акул трапляються вкрай рідко, а за всю історію зафіксовано всього 15 випадків серед різних видів. Гаїч заявив, що на виникнення такої незвичної для акул аномалії могли вплинути різні чинники довкілля під час ембріонального розвитку, серед яких вплив забруднювальних речовин, підвищені температури або гормональні зміни.
Вчений додав:
“Деякі дослідження показують, що відсутність пігментації може зробити особин більш помітними як для хижаків, так і для здобичі, що потенційно знижує їхні шанси на виживання”.
Цікаво те, що в дослідженні Sharklab ADRIA не було виявлено ознак того, що ця акула зіткнулася з будь-якими помітними недоліками через своє захворювання, поділилися у виданні. Вона, як і раніше, може харчуватися, уникати хижаків і розмножуватися.