72% жителів Польщі підтримують ідею закриття всіх прикордонних переходів на кордоні з Білоруссю, проти – 21% респондентів, повідомило 5 серпня Польське телебачення з посиланням на липневе дослідження Центру вивчення громадської думки.
Приблизно стільки ж, 73% опитаних, виступають проти надання мігрантам притулку в країні, що перетинають кордон з Білоруссю, серед молоді цей показник досягає 79%.
84% респондентів підтримали затверджений польськими законодавцями у липні законопроект, який виключає кримінальну відповідальність за застосування військовослужбовцям зброї або засобів прямого примусу, якщо вони використовувалися “з метою відображення прямого посягання на життя, здоров’я чи свободу цієї військовослужбовці чи іншої особи, а також протидії діяльності, яка веде до нападу”.
Під час опитування, проведеного 5-7 липня польським Інститутом ринкових та соціальних досліджень, 71,8% громадян підтримали можливе закриття залізничних пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю.
З 13 червня на польсько-білоруському кордоні організовано буферну зону, термін дії якої наразі визначено у 90 днів. За інформацією МВС Польщі, після її запровадження кількість спроб нелегального перетину кордону з Білоруссю скоротилася більш як на 70%.
Після винесення політично мотивованого вироку журналісту, активісту неофіційної Спілки поляків Білорусі Анджею Почобуту (8 років позбавлення волі) 10 лютого 2023 року Польща на невизначений термін закрила один із двох доступних для мандрівників пунктів пропуску — Бобровники (з білоруської сторони Берестовиця). Відкритим залишається пункт пропуску Тересполь (Брест).
З весни 2021 року на кордоні Білорусі та Євросоюзу триває міграційна криза, яку влада Польщі та країн Балтії називає «гібридною атакою», організованою режимами в Мінську та Москві.