Дуже часто ми пов’язуємо любов чи нелюбов до України саме з Україною. А тут не йдеться про Україну, а йдеться про інші загальні речі, — зазначив історик та професор Українського католицького університету Ярослав Грицак в ефірі Radio NV.
Історик навів приклад пов’язаного з кризами посилення міграційних потоків в усьому світі, яке призводить до ситуацї, «що всюди сформуються зони, змучені міграцією, навіть загрозою міграції».
Ми це бачимо навіть в Польщі. Польща, яка до нас достатньо дружна, яка доставила нам величезну допомогу у 2022−2023 роках. Ми бачимо, як це змінюється зараз, прямо на наших очах, — заявив Грицак.
Він зазначив, що у поляків є «відчуття», що українці «забирають працю» та «мають краще соцзабезпечення», а також є чужинцями.
Ярослав Грицак
Роздувається будь-яка історія про українські злочини.
Якщо цей злочин робить поляк, то, очевидно, це ніяка не історія, а коли це робить українець — це велика новина: «от, бачите, приїхали українці».
Про це є дуже багато матеріалу зараз, причому в польській пресі відверто обговорюється, але не з антиукраїнським мотивом, а зі знаком стурбованості, — сказав історик.
Грицак наголосив, що польський політичний істеблішмент, як правляча партія, так і опозиція, говорять, що Україна за будь-яких умов залишається союзником і про необхідність допомагати Україні, «бо є Росія».
Водночас він допустив можливість подальшої спекуляції польських політиків на Волинській трагедії у зв’язку з виборами.