Російські «фабрики тролів», пов'язані із загиблим головою ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним , залишаються активними через кілька місяців після його смерті в авіакатастрофі. Ймовірно, вони продовжать розповсюджувати дезінформацію, щоб вплинути на думку про війну РФ проти України та вибори в США у 2024 році.
Про це пише американська газета The Wall Street Journal . Як йдеться у статті, дослідження відділу Mandiant Intelligence компанії Google (GMI) підтвердило, що кілька окремих кампаній впливу в мережі, що мають таємні або фінансові зв’язки з Пригожиним, були активними протягом 2023 року і зазнали лише незначних змін у своїх цілях.
Діяльність цих ботоферм тривала навіть після того, як Москва розформувала пропагандистські організації, які більш відверто пов’язані з Пригожиним після його загибелі в серпні минулого року.
Результати дослідження були отримані в той момент, коли високопосадовці розвідки США попередили, що Росія, Китай та Іран, швидше за все, будуть використовувати нові технології, зокрема штучний інтелект, для дезінформації на президентських виборах у США у 2024 році з метою посіяти сумніви у легітимність результатів і, можливо, спробувати вплинути на них.
Старші співробітники американської розвідки заявили, що поки що не виявили великих спроб зовнішнього втручання у вибори в США у 2024 році. Водночас, вони припускають, що кілька країн можуть спробувати це зробити.
Як каже головний аналітик GMI Джон Галтквіст , жодна з дезінформаційних кампаній поки не набула широкого поширення в мережі.
На його думку, це свідчить про те, що РФ та іншим країнам важко зрівнятися із масштабами дезінформаційних операцій Кремля, які спостерігалися на виборах 2016 року.
Однак постійна активність цих груп вказує на те, що Росія зберігає потенціал, який вона може збільшити з наближенням голосування, говорить аналітик.