Збільшення Росією видатків на оборону на 25% - до 13,5 трлн. рублів (145 млрд доларів) може похитнути стабільність режиму російського диктатора Володимира Путіна.
Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики пояснили, що збереження високого рівня оборонних витрат у найближчі роки ускладнить для Кремля фінансування соціальних програм. Крім того, збільшення видатків на оборону також вплине на довгострокову ефективність зусиль Кремля, спрямованих на використання фінансових стимулів для підвищення народжуваності та подолання демографічної кризи в Росії.
У ISW наголошують, що вимоги народу РФ щодо збільшення соціального та зменшення оборонного фінансування в майбутньому також можуть зашкодити здатності Кремля підтримувати війну проти України та похитне внутрішню підтримку режиму.
За даними звіту, збільшення видатків на оборону не обов’язково означає збільшення військового потенціалу, оскільки значні кошти спрямовуються, зокрема, на виплату допомоги російським солдатам, ветеранам та їхнім родинам.
Аналітики наголосили, що російський бюджет продовжуватиме підтримувати соціальні програми, але постійний фокус на оборонних витратах, ймовірно, вплине на їхню ефективність та стійкість.
Напередодні агентство Reuters з посиланням на проект бюджетних документів повідомляло, що РФ збільшить витрати на оборону до 6,3% валового внутрішнього продукту (ВВП), що є найвищим рівнем з часів Холодної війни.
Таким чином, Росія витрачатиме на оборону 32% від загальних видатків бюджету на 2025 рік – це 41,5 трлн руб (приблизно 445 млрд доларів).