Україна продовжує мобілізацію, щоб поповнити свої війська для війни проти Росії. Це має допомогти заповнити кадрові прогалини на лінії фронту найближчими тижнями. Про це пише видання New York Times.
За словами журналістів, мобілізаційний поштовх поки що не значно зміцнив Сили оборони на полі бою. Багато призовників все ще завершують процес підготовки і не прибули на фронт. А деякі з прибулих новобранців фізично не готові до бою.
Однак у деяких бригадах повідомили про збільшення кількості новобранців. Військові сподіваються, що приплив солдатів допоможе Україні стабілізувати лінію фронту цього літа.
Назар Войтенков, речник 33-ї механізованої бригади, заявив, що його підрозділ “отримав більше новачків цього місяця”, ніж на початку року.
Повідомляється, що з травня, коли набув чинності новий закон про мобілізацію, Україна призивала до армії до 30 000 осіб на місяць. Це у два-три рази більше, ніж у зимові місяці, і приблизно стільки ж, скільки щомісяця набирає російська армія.
Лейтенант Сергій Скібчик, речник 65-ї бригади, яка воює на півдні України, сказав, що ситуація потроху покращується, якщо порівнювати з кінцем 2023 року. Тепер до його частини щотижня надходять невеликі групи мобілізованих.
“Але наші потреби, як і раніше, перевищують кількість людей, яких ми отримуємо”, — сказав він.
У матеріалі сказано, що нестача військ була однією з найбільших проблем України на полі бою за останній рік. Україна зазнає труднощів із набором солдатів через те, що критики називають “системою, що загрузла в радянській бюрократії та корупції”. Більшість українців також вважають базову підготовку мобілізованих недостатньою.
Заступник голови парламентського комітету з оборони та розвідки Єгор Чернєв у текстовому повідомленні повідомив, що “ситуація з мобілізацією значно покращилася”, хоча й відмовився назвати будь-які точні цифри.
За словами міністра юстиції Дениса Малюськи Україна звільнила близько 3800 ув’язнених від відбування покарання для служби в армії. Їм пообіцяли достроково-умовне звільнення після війни.