Києву необхідно терміново мобілізувати більше військ і побудувати надійнішу лінію оборони, йдеться у статті The Economist.
“Коли весна змінюється літом, є побоювання, що Росія почне новий великий наступ, як це було торік. І здатність України стримати це цього разу виглядає зараз набагато менш впевненою, ніж тоді”, – наголошується в матеріалі.
На думку журналістів, українська сторона дуже пізно посилила свої оборонні позиції.
“У якомусь сенсі це зрозуміло. Уряд все ще мріє про новий контрнаступ і боїться думки про те, що нинішня лінія фронту може перетворитися на щось дуже схоже на кордон, що відріже п’яту частину країни і позбавить її більшої частини виходу до моря. Ідея про те, що ця лінія може стати основою майбутніх мирних переговорів, – це саме те, чого Зеленський (президент Володимир Зеленський, – Ред.) хотів уникнути”, – зазначається в матеріалі.
Журналісти стверджують, що зараз небезпеки “настільки великі, що це найменш поганий варіант”. “В останні тижні землекопи почали рухатися, і зуби дракона висіваються. Це повинно було початися набагато раніше. Моліться, щоб не було занадто пізно”, – підкреслюється в публікації.
Втім, варто зазначити, що у телеграм-каналі Центру протидії дезінформації попереджають про неправдиві дані про підготовку російських військ до наступу на Харків. Зокрема, така інформація є частиною російської кампанії із “пропаганди страху” серед українців.
За словами керівника ЦПД РНБО, лейтенанта Андрія Коваленка росія зараз не має достатнього ресурсу для наступу на Харків. “Всі їхні байки про готовність до оточення міста розраховані на внутрішню та зовнішню аудиторію і є частиною кампанії “пропаганда страху”, – наголосив Андрій Коваленко.
Водночас, ворожий ресурс дозволяє зараз вести тільки масові обстріли міста, але не готувати наступ, а будь-які припущення про це є лише розмовами. Крім того, за словами Андрія Коваленка, українські оборонні сили давно готові до всіх можливих загроз з боку росії.
“Розмови про 350 тисяч військових, яких вони хочуть набрати для цього завдання, загрози соловйова – поки що лише розмови. Це ІПСО. Зараз ворог здатний лише обстрілювати і тероризувати місто, і під цей терор він адаптує наративи про наступ, який неможливий. Але ворог завжди лякає наступами, користуючись обстрілами”, – наголосив керівник ЦПІ РНБО.