Ухвалення Верховною Радою України закону про добровільне повернення на службу військових, які самовільно залишили частини, не розв’язує проблеми, бо кількість СЗЧ тільки збільшується.
Про це розповів військовий психолог Андрій Козінчук в ефірі “Новини.LIVE”.
Він нагадав, що народні депутати України проголосували за закон про декриміналізацію статей щодо військовослужбовців, які пішли в СЗЧ.
“І з того часу значно збільшилась кількість СЗЧ”, – сказав Козінчук.
При цьому психолог визнає, що справа не стільки в поганому законі, але й через ситуацію на фронті, втому та психологічний стан військових. За його словами, на сьогодні не так багато осіб, які були в СЗЧ, повертаються до війська.
“Нам потрібно створити мотивацію, щоб люди йшли воювати. Але в нас досі немає термінів служби, немає гарантій. Багато людей, які обирають через “Армію+” і “Резер+” військову частину, до неї не потрапляють. Треба щоб держава не балаболила перед людьми, а щось робила. Зараз захист військовослужбовців це щось на рівні рабства, де кожний раб має право на свою кістку, але при цьому мають бути начищені кайдани”, – наголосив Козінчук.
За його словами, саме такі проблемні питання мають розв’язувати народні депутати, а не йти на фронт.
“Я проти того, щоб вони йшли в окоп, бо вони там не будуть корисними. Я за те, щоб вони їхали на екскурсію туди, пофотографувалися – щоб вони відчули. що таке люди”, – додав він.
При цьому Козінчук зазначив, що депутати мають працювати в парламенті, щоб ухвалювали закони, які необхідні країні.
За його словами, в Україні мають справді воювати всі, але це не означає залученість тільки на фронті. Йдеться про необхідність залучення людей й у військово-промисловий комплекс (ВПК). При цьому він додав, що нам не вистачає адміністративного ресурсу й до цього можуть бути залучені жінки.
“Тобто нам жінки потрібні не в окоп зі списами і стрілами, а треба використовувати саме їх адміністративні навички”, – сказав Козінчук.