У жодній військовій доктрині не було написано, як державі з населенням 40 млн воювати проти держави з населенням 140 млн, цим можна пояснити деякі помилки, яких припустилося українське політичне і військове керівництво у 2023 році. Таку думку в інтерв’ю NV висловив провідний аналітик азербайджанського центру STEM Агіль Рустамзаде.
На його думку, Україні не треба було починати наступальну операцію, а одразу переходити до війни на виснаження.
«Але сказати, що це тільки ваша помилка — ні. Річ у тім, що військова думка, військова наука не були готові до такої війни. У жодній військовій доктрині не написано, як державі з населенням 40 млн воювати проти держави з населенням 140 млн. Що стосується західної військової думки, то за останні 10−20 років вони досягали переваги або в локальних антитерористичних операціях, або накидалися колективними зусиллями на одну державу. Ідея лобових масштабних контрнаступів звідти», — пояснив він.
Вогневій міці, мобілізаційному ресурсу, фінансово-економічному потенціалу Заходу можуть протистояти тільки Росія і Китай одночасно, нагадав Рустамзаде. Але війна в Україні зовсім не така, як попередні конфлікти.
«Ваші генерали, які зараз воюють в Україні, будь-якому західному генералу можуть почитати лекції. Усі, хто радить сьогодні вам, воювали в зовсім інших умовах», — підкреслив експерт.
За його словами, успіх у війні слабшої держави проти сильнішої можуть принести тільки асиметричні методи.
Секретар українського Радбезу Олексій Данілов заявляв, що надії на контрнаступ ЗСУ не справдилися , але це не означає, що Україна програє війну.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у серії матеріалів в The Economist заявив, що війна переходить у виснажливу для України позиційну фазу.
Президент Володимир Зеленський казав, що ситуація на фронті зараз складна, проте він не вважає, що війна зайшла в глухий кут. При цьому він припустив ймовірну зміну військової стратегії України, не уточнивши деталей.