Міністерство оборони та український уряд намагається створити справедливу систему мобілізації й своєрідний суспільний договір. Якщо це реалізується, то не буде цькування військовослужбовців, які після поранень пішли працювати у територіальні центри комплектування (ТЦК). Про стратегію мобілізації в Україні заступниця міністра оборони Наталя Калмикова розповіла 26 червня під час Всеукраїнського форуму “Культура під час війни. Людський капітал”.
Калмикова пояснила, що урядовці зараз працюють відразу у кількох напрямках. По-перше, вони намагаються залучити в армію людей. По-друге — розвинути патріотизм та культуру. Чиновниця нагадала, що ЗСУ за два роки війни зросли у чотири рази й протистоять ЗС РФ, які ще більша. Тим часом на фронті третій рік поспіль перебувають українські військовослужбовці. Тому громадянам потрібно усвідомити, що вони мають замінити військових, які зараз воюють з ворогом. Подібні рішення — це “питання справедливого ставлення” та “суспільного договору”.
“Кожен громадянин повинен розуміти, що незалежно від фаху в мирному житті, він має прийти на заміну своїм колегам, які перебувають зараз на фронті”, — пролунало під час трансляції форуму.
Також заступниця міністра згадала про українців, які опинились “в екзилі” і “там розвивають культуру”. З її слів, вона хотіла б запитати у них — “за що загинули люди в Україні”. Крім того, є проблема ставлення до працівників ТЦК, яких, на думку чиновниці, “демонізували”.
“Питання, на яке ми усі шукаємо відповідь — це як створити такий суспільний договір, щоб бійці, які воювали, були поранені, стали обмежено придатними й прийшли служити в ТЦК, не ставали ізгоями, тому що в нашій інформаційній сфері вже максимально демонізували працівників ТЦК”, — сказала Калмикова.
Зазначимо, на початку червня заступниця міністра оборони розповіла про хід реформи системи мобілізації — про розвиток системи рекрутингу. Калмикова заявила, що на одного рекрута припадає троє мобілізованих. Подібне співвідношення свідчить про наявність потенціалу для подальшої відсічі ворогу.