Російські військові роблять активні спроби захопити Часів Яр на Донеччині, і, як пише аналітик BILD Юліан Рьопке, їм все ж вдалося прорвати оборону міста.
Він зазначає, що росіяни кілька місяців не могли перейти канал Сіверський Донець — Донбас на сході, проте в п’ятницю чеченський авангард форсував його і просунувся на 2,5 км на захід уздовж південної околиці Часового Яру.
“Після п’яти місяців запеклих боїв російська армія прорвала український фронт на південь від Часового Яру і поставила свій прапор на промисловій будівлі за 2,5 км за каналом. Видно російських солдатів, які підіймаються на будівлю і готують там плацдарм”, — написав Рьопке.
Як зазначає аналітик, найімовірніше, російські війська не просуватимуться далі на захід, а натомість повернуть на північ і наступатимуть на центр Часового Яру.
Ситуація на Донеччині
Російські окупанти просунулися поблизу Торецька та Селидового Донецької області. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Ані українські, ані російські джерела ISW не повідомляли про наступальні операції росіян на Сіверському напрямку 20 жовтня. 20 жовтня війська РФ продовжували наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту не було.
Російські “воєнкори” стверджували, що війська РФ просунулися в Жовтневому мікрорайоні в східній частині Часового Яру та на південь від міста, але в ISW не знайшли підтвердження.
19 і 20 жовтня російські загарбники продовжували штурмові дії біля самого Часового Яру, в напрямку Ступочок, Предтечиного та Андріївки.
Російські окупанти нещодавно просунулися поблизу Торецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 жовтня, показують, що війська РФ просунулися на північний схід від Неліпівки та вздовж вулиці Дружби в центрі Торецька.
Російські “воєнкори” стверджували, що путінські війська також просунулися на південь від Торецька, включно з Нью-Йорком, але в ISW не спостерігали візуального підтвердження подальшого просування росіян у цьому районі.
19 і 20 жовтня війська РФ продовжували наступальні дії в районі Олександро-Шултине, поблизу самого Торецька та в районі Щербинівки.