Чоловіки призовного віку від 18 до 60 років та медичні працівники повинні дотримуватись правил військового обліку. Недотримання цих вимог загрожує штрафами, які можуть сягати значних сум.
Юрист з військового права Данило Гончаренко пояснює, що військовозобов’язані, які порушують правила обліку, ризикують отримати санкції у вигляді штрафів, що передбачені статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пише РБК-України.
Найпоширенішими причинами для штрафів є:
Порушення під час воєнного стану караються штрафом від 17 000 до 25 500 гривень. Якщо рішення не оскаржити і не сплатити вчасно, сума штрафу подвоюється.
Як можна оскаржити штраф
Військовозобов’язаний може оскаржити штраф, якщо вважає, що його наклали незаконно.
Підстави для оскарження:
Для цього потрібно звернутися до суду за місцем реєстрації або місцем розташування ТЦК. Суд має 10 днів на розгляд звернення. У цей період штраф не збільшується.
Чому це важливо
Санкції, включно з блокуванням рахунків чи позбавленням права керування авто, є наслідком порушень. Однак працівники ТЦК виконують свою роботу, викликану війною, яку почала росія. Українська армія захищає країну, тому дотримання законів допомагає підтримувати порядок. Єдиним ворогом для України, є росія.
У китайському містечку Шиші розгорілася ціла судова справа, яка вразила громадськість. Жінка, законна дружина чоловіка,…
У 2026 році планується відкрити розкішний бункер "судного дня", призначений лише для членів, з басейнами,…
До Верховної Ради був внесений законопроєкт №8082, який передбачає важливі нововведення. Кабінет Міністрів України пропонує обмежити термін…
Адвокат Євген Филипець наголосив, що працівники, які хочуть зберегти свій статус броньованих від мобілізації, повинні…
Починаючи з 1 лютого 2025 року, Україна запровадить нові правила переказу грошей з картки на…
Ситуація на фронті складна — окупанти намагаються прорвати оборону. На деяких ділянках фронту ситуація загрозлива.…