Вторгнення в Україну стало справою життя для російського правителя Володимира Путіна. Він хоче вичавити максимум із ситуації, тому домогтися від РФ поступок на переговорах буде складно, а конфігурація світу навряд чи буде схожа на один із історичних аналогів. Про це пише портал Moscow Times.
Російське видання наводить думку аналітика Сергія Шеліна, який вказує, що переговори про закінчення російсько-української війни навряд чи дадуть швидкий успіх. На його думку, цей конфлікт набагато складніший за ті давні війни радянської імперії, з якими його порівнюють, і на схеми мирного вирішення яких зараз посилаються як на ймовірні зразки.
Мова про три варіанти в історії: варіант Австрії після Другої світової війни, варіант Фінляндії тоді ж і варіант Кореї після Корейської війни 1950-1953 року. Однак налітик застерігає, що такі міркування явно чи неявно виходять із передумови, яка може виявитися помилковою. Проводячи аналогії, багато хто вважає, що державна логіка в РФ зараз та сама, що колись була в радянській імперії, тобто з того, що “Путін — той же Сталін”, лише меншим масштабом.
Наприклад (у разі корейського сценарію), як вважає аналітик, 1953 року Сталін, вплив якого поширювалося на півсвіту, ” міг дозволити собі, а точніше, своїм васалам звести локальну війну внічию”. Але Путіна інша ситуація: він воює в Україні “сам” і шле на забій власних підданих.
“Війна в Україні — головна ставка в житті Володимира Путіна, і він погодиться визнати військовий кордон із Заходом по лінії бойових дій тільки в крайньому разі. Таке визнання означало б, що його реконкіста, мета якої — відкинути НАТО до кордонів сорокарічної давності, захлинулась. “, — описує Шелін мотиви глави Кремля.
Аналітик вважає, що схема врегулювання Україною буде новою, без історичних аналогів. Переговори, що організуються президентом США ДональдомТрампом, швидше за все, потечуть по нешаблонному руслу — “якщо тільки не обернуться банальним здаванням України, або не зайдуть у глухий кут”. Він додає, що російський правитель, звичайно, зважить, що йому запропонує Трамп. Але Путін, на думку Шеліна, пам’ятає, “що він вічний”, а Трамп прийшов на чотири роки.
“Зараз про введення “миротворчих”, або як їх там хочуть назвати, війська говорять серйозніше, проте зовсім не факт, що готові будуть реалізувати. Але головне, Путін, принаймні в сьогоднішньому своєму стані, вважає це для себе неможливим. Адже українська війна у його внутрішньому світі займає набагато більше місця, ніж корейський конфлікт у внутрішньому світі Сталіна”, — зазначає Шелін.