Європейські країни обговорюють можливість відправки військ в Україну в разі припинення вогню або укладення мирної угоди. Основу військового контингенту, чисельність якого може становити до 100 тисяч військовослужбовців, може сформувати коаліція з 5-8 країн, включно з Німеччиною, Францією, Італією, Британією та Польщею.
За даними Reuters, переговори про відправлення європейських військ в Україну перебувають на ранній стадії й проходять під координацією президента Франції Еммануеля Макрона. Уже на цій стадії було виявлено розбіжності не тільки з приводу можливих цілей і мандата військової місії, а й із приводу того, наскільки доцільно порушувати це питання зараз.
Джерела кажуть, що основною причиною розгляду відправки військової місії є необхідність гарантій безпеки Україні в умовах, коли Росія здатна продовжувати свій повзучий наступ. Противники вказують, введення європейського контингенту в Україну підвищить ризик прямої конфронтації з Росією та обтяжить європейські збройні сили, які звикли покладатися на підтримку США при виконанні великих місій.
Однак на переговорах із Макроном і президентом України Володимиром Зеленським у Парижі 7 грудня Трамп виключив участь американських військ у забезпеченні припинення вогню і наполягав на тому, що європейцям доведеться відігравати цю роль самотужки. Великі європейські країни, такі як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія, могли б скласти основну частину сил, кажуть чиновники.