Грошові стимули: як у РФ набиратимуть 300 000 нових солдатів, — Bloomberg

У Російській Федерації мають намір залучити в армію більше контрактників, щоб не повторювати досвід мобілізації 2022 року, яка підірвала суспільну довіру до влади і призвела до масової еміграції чоловіків. Про це пише Bloomberg із посиланням на три джерела, знайомі з дискусіями з цього питання.

У виданні зазначають, що голова Міноборони РФ Сергій Шойгу в грудні заявив про намір розширити армію до 1,5 мільйона осіб з 1,15 мільйона. Пізніше, на початку квітня, у російському оборонному відомстві заявили, що цього року їм уже вдалося набрати 100 000 новобранців.

У статті йдеться, що в РФ розраховують на поступовий приплив нових військ для компенсації втрат і нарощування чисельності, а не на призов 300 000 новобранців за один раз.

Згідно з підрахунками голови московського аналітичного центру “Центр аналізу стратегій і технологій” Руслана Пухова, беручи до 30 000 контрактників на місяць, Росія могла б поповнити лави армії на 300 000 тисяч солдатів уже у 2024 року.

За даними видання, для залучення нових людей до армії РФ використовує фінансові стимули. Зокрема, за даними віденської дослідницької групи Re:Russia, з початку року регіональні виплати новим контрактникам зросли на 40% і склали в середньому 470 000 рублів.

“Російська влада намагається не проводити нову мобілізацію, поки у неї є можливість її уникнути”, — заявив старший науковий співробітник Джеймстаунського фонду Павло Лузін.

Крім того, два джерела повідомили журналістам, що російське командування частково розраховує на підписання контрактів із деякими чинними призовниками. Як зазначають у виданні, цієї весни 150 тисяч росіян будуть призвані на строкову військову службу, і закон РФ дозволяє відправляти цих людей на поле бою.

За інформацією неурядової організації Idite Lesom, дедалі більша кількість призовників у Росії скаржиться на значний психологічний, а в деяких випадках і фізичний тиск.

“Одного хлопчика посадили в яму і тримали там кілька днів без їжі, поки він не погодився підписати контракт”, — розповів керівник проєкту Григорій Свердлін.

Свердлін вказав на те, що контракти офіційно розраховані на один рік, однак за фактом вони безстрокові.

Ольга Степанова

Recent Posts

Вчені створили унікальний 3D-принтер зі штучним інтелектом, який друкує їжу

Вчені з Гонконгського університету науки й технологій розробили технологію тривимірного друку продуктів, що поєднує можливості штучного інтелекту та інфрачервоного приготування…

5 хв. ago

Майже ядерний гриб. У Малайзії епічно вибухнув газопровід, у небі вогняний стовп

Потужний вибух, який спричинив масштабну пожежу, пролунав у Малайзії поблизу столиці Куала-Лумпура. Інцидент став наслідком…

14 хв. ago

Путін присипляє увагу Трампа і готує підступний план щодо України: деталі

Кремль продовжує відкладати переговори щодо тимчасового припинення вогню, використовуючи їх як інструмент затягування часу. На…

22 хв. ago

Починається вже в 40: чотири маловідомих ознаки старіння тіла

З роками людський організм зазнає змін, деякі з яких малопомітні. The New York Times зібрало…

31 хв. ago

Вимоги до стажу зміняться: до чого готуватись майбутнім пенсіонерам

В Україні зміняться вимоги до страхового стажу, що надає право на оформлення пенсії. До чого…

40 хв. ago

Японія готується до найбільшого землетрусу сторіччя: катастрофа може коштувати $1,8 трлн

Японській економіці загрожують колосальні втрати — до 270 трильйонів єн (близько 1,81 трильйона доларів США),…

48 хв. ago