Народні депутати погодились, що військком може завірити повістку електронним цифровим підписом, який неможливо поставити на паперовий документ. При цьому чітко не вказується форма документа, яким людина викликається в Територіальний центр комплектування (ТЦК та СП) чи у військову частину. Про деталі закону про посилення мобілізації написали на порталі “Судово-юридичної газети” (СЮГ).
На порталі проаналізували текст закону 3633-IX про посилення мобілізації, підтриманого народними депутатами 11 квітня і підписаного президентом 16 квітня. У тексті є згадка про внесення змін до статті 22 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“. Парламентарі описали процедуру щодо повісток, які мають отримувати військовозобов’язані.
В підсумку з’ясувалось, що нардепи чітко не вказали, якою має бути повістка — паперовою чи цифровою. Схоже на те, що цим питанням надалі займатимуться у Кабінеті Міністрів.
У статті 22 є частина, яка стосується двох аспектів повістки, — пояснюється у статті.
- Повістку завіряє військком підписом або, як варіант, електронним цифровим підписом.
- Повістка для вручення військовозобов’язаному оформлюється або, як варіант, формується.
Обидва зауваження вказують на те, що ідеться про електронний документ, який можна отримати, наприклад, в електронному кабінеті, — підсумовується у статті СЮГ. Допрацювання Порядку проведення призову поклали на Кабмін. Серед іншого, урядовці повинні додатково уточнити форму повістки (паперова, електронна) і те, як саме вона буде вручатись (особисто чи в електронному кабінеті).
“Закон не дає прямої відповіді на питання, чи можуть вручити повістку в електронному вигляді”, — розповіли на юридичному порталі. При цьому відзначено, що окремо ніде не вказали, що електронні повістки заборонені.