Міноборони України прокоментувало процес мобілізації в Україні виданню Financial Times, так написано на офіційній сторінці в мережі Facebook Міністерства оборони України.
А саме у Міноборони відповіли на питання, цитуємо: ” Людям і бізнесу не зрозуміло, чому Генштаб не може використати ті резерви, які у них вже є, і чому потрібно мобілізувати 400-500 тисяч?”
У Міноборони відповіли, цитата: “Ми категорично проти узагальнень, які визначають ставлення всього українського народу на підставі окремих думок чи повідомлень в соціальних медіа. Українці добре розуміють необхідність захищати власну країну.
Рекрутингова кампанія МОУ, яка тільки розпочалася й поки що пропонує набір на обмежене коло військових спеціальностей, вже продемонструвала, що ніякого загального нерозуміння немає. На майже 8 тисяч відкритих вакансій маємо понад 90 тисяч заявок”.
Також в інформації зазначено, що з міркувань безпеки не можна коментувати не можна коментувати кількість людей, яких необхідно залучити до оборони держави. Щодо кількості необхідної мобілізації 400-500 тисяч — то є загальні розрахунки, які неможливо одразу задовольнити, а крім того все залежить від розвитку подій, зазначається в повідомленні.
“Зміни до закону про мобілізацію також дадуть можливість зрозуміти мобілізаційний потенціал в державі через вдосконалення процесу військового обліку, створення відповідних цифрових механізмів. Зміни до механізму мобілізації стосуються підготовки військовослужбовців. Під час воєнного стану така підготовка становитиме до 3 місяців, що включає базову загальновійськову підготовку та підготовку за фахом”, – пишеться в повідомленні.
Також зазначено, що СБУ виконує особливу роль у військових діях, а далі цитата:” Загалом заклики відправити на фронт поліцейських та військовослужбовців СБУ, на жаль, використовуються спекулятивно, для поширення думки, що захист України не є справою всіх її громадян, а лише завданням окремих кіл суспільства”.
Також у інформації зазначається, що захист держави неможливо здійснити лише за допомогою професіоналів, коли на Україну напала держава із втричі більшим населенням та суттєвою перевагою у чисельності війська й спроможності ВПК.”
” Утім, історія доводить, що повномасштабній агресії неможливо протистояти виключно силами професіоналів. Коли на Україну напала держава із втричі більшим населенням та суттєвою перевагою у чисельності війська й спроможності ВПК, мобілізація громадян, придатних до військової служби – єдиний механізм, що дозволяє стримати ворога та врятувати країну, міста, людей”, – пишеться в повідомленні.
А тако в міноборони написали стосовно військовослужбовців, які знаходяться в тилу: “Що стосується військовослужбовців, які знаходяться в тилу. Хочемо зазначити, що в жодній сучасній війні на фронті не може перебувати більшість військовослужбовців. Логістика, розвідка, забезпечення, планування, командування, операції некінетичного впливу, розробка й модифікація та ремонт озброєння, лікування та реабілітація військових, підготовка та перепідготовка, інформаційний супровід та багато всього іншого — це небойові задачі, без яких сучасна війна не є можливою. Одночасно зазначимо, що Міністерство оборони працює над оцінкою ефективності використання військовослужбовців, тому, зокрема, Міністр оборони наказав провести функціональний аудит підрозділів МОУ та Генерального штабу, який триває”.