В Україні наразі досліджують можливість провести демобілізацію бійців ЗСУ. Але ситуації, коли ділянки фронту внаслідок цього оголяться, — недопустимі. Для демобілізації потрібні відповідні умови, просто так звільнити бійців без заміни не можна. Водночас в ОП розуміють, що служби без кінця і краю теж не може бути.
Про те, як в Україні готуються до демобілізації, розповів заступник керівника ОП Павло Паліса під час інтерв’ю для BIHUS Info. За його словами, втома військових, які довго перебувають на фронті, є зрозумілою. Утім для демобілізації потрібні відповідні умови.
“Стосовно мобілізованих, які вже тривалий час служать, абсолютно їх розумію. Люди виснажуються і фізично, і морально, я розумію, що це важко. І я не прихильник службові від сьогодні й до кінця. Але для того, щоб питання демобілізації стало на порядок денний як таке, яке можливо реалізувати, треба створити умови”, – каже Паліса.
Він наголосив, що можливості провести демобілізацію досліджуються. Напрацьовується робочий механізм. Утім, без допомоги суспільства та розуміння людей провести демобілізацію не можна. Ситуації, коли певні ділянки фронту можуть оголитися — неприпустимі.
“Ми не можемо звільнити велику кількість військових мобілізованих, оголивши якусь ділянку фронту. Ми ж розуміємо, що це не зовсім вкладається в здоровий глузд. Ну вірно, чи можливо я не правий? Я розумію, що люди виснажені”, – заявив Паліса.
Він також додав, що для проведення демобілізації, спершу слід кимось замінити військових. Просто звільнити бійців ЗСУ, які довго перебувають на фронті, не можна.