Українським військовослужбовцям можуть підвищити зарплату до 200 тис. грн, однак є умова. Така пропозиція прозвучала від головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
Відомо, що силовики за умов повномасштабної війни отримують як оклад, так і доплату, звані “бойові”. Це пов’язано з необхідністю підвищувати мотивацію серед бійців – вони мають знати, що держава забезпечить їм достойний дохід. Максимальна надбавка – 100 тисяч гривень, яку одержують захисники на передовій.
Дефіцит бюджету не повинен відбиватися на заробітних платах воїнів ЗСУ. Нардеп Руслан Горбенко зазначив, що військові неодноразово зверталися до нього із пропозицією збільшити “премію” до 200 тис. грн. І це цілком можливо – якщо в українській армії залишаться лише ті, хто зацікавлений боротися за державу. Решту ж слід відправити додому.
“Це можна робити? Так, можна! І є така пропозиція від головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який запропонував президентові подвоїти ці виплати для мотивації хлопців, які бажають боротися і воювати. Я не бачу сенсу тримати таких людей у лавах нашої армії, краще за ці засоби, що вивільняються. (вони ж не отримуватимуть зарплату), направити на додаткову мотивацію хлопців, які бажають воювати, захищатимуть свою країну”, – пояснив парламентарій.
Україні стало складно фінансувати армію
Україна майже вичерпала можливості для фінансування своєї армії. Про це заявила голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа. Наголошено, що до цього призвела затримка допомоги від західних партнерів.
Депутат нагадала, що гроші мають надійти у січні 2024 року, проте цього не сталося. Влада розглядає можливість отримання підтримки від Японії та Канади – потрібно шукати альтернативні джерела.
Володимир Зеленський попереджав, що відсутність коштів від США може послабити позицію Києва на полі бою. Президент України закликав Конгрес США пришвидшити процес. Однак кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп виступає проти фінансування України, тому питання зависло у повітрі.
В уряді розглядають варіанти скорочення дефіциту бюджету, зокрема підвищення податків та скорочення видатків. Також спостерігаються складнощі з постачанням зброї та боєприпасів – військові обмежені у коштах.