В Україні активізувалися дискусії щодо можливого зниження мобілізаційного віку до 18 років. Згідно з повідомленнями, це питання також привертає увагу партнерів з США, які, ймовірно, підтримують таке рішення. Зокрема, керівник безпекових програм Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук в інтерв’ю 24 Каналу зазначив, що українські збройні сили стикаються із браком мобілізаційного ресурсу. Це стає очевидним через неповну укомплектованість багатьох бригад.
“Це не боєготовність підрозділи не лише за натівськими нормативами, але й за українськими”, — підкреслив Лакійчук.
Експерт пояснив, що в країнах Заходу, зокрема у США та Європі, призовний вік у разі війни становить від 18 до 50 років. Через це партнери України можуть дивуватися, чому за умов нестачі особового складу мобілізаційний вік в Україні досі не знижено.
Разом з тим, речник Державного департаменту США Метью Міллер під час брифінгу підтвердив, що питання мобілізації обговорювалося з представниками української влади.
За словами Міллера, Сполучені Штати вважають, що рішення щодо складу ЗСУ мають ухвалюватися Києвом. Водночас він вкотре натякнув, що мобілізація з 18 років могла б допомогти Україні компенсувати нестачу особового складу.
“Ми чітко дали зрозуміти, що якщо Україна створить додаткові сили для участі в бойових діях, ми та наші союзники будемо готові оснастити та навчити ці сили”, — підкреслив речник.
США вже сигналізували готовність забезпечити молодих новобранців усім необхідним екіпіруванням та навчанням.