В Україні зменшили призовний вік з 27 до 25 років. Нардеп, член Комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що позитивно ставиться до нововведення. Про це він розповів у коментарі “ТСН.ua”.
За його словами, цим рішенням Україна повернулася до “здорового глузду”, який існував раніше. Зокрема, призовний вік у всьому світі — з 17-18 до 25 років. Також було прийнято цю зміну, аби чоловіки з 25 до 27 років отримали статус військовозобовʼязаних та могли бути мобілізовані до ЗСУ.
“Я до такого нововведення ставлюсь позитивно, бо нам потрібно формувати резерви армії та поповнювати втрати”, — сказав Федір Веніславський.
Також він відповів на питання, чи планують зменшити призовний вік до 20 років. Зокрема, Веніславський наголосив, що в Україні не планують цього робити. Це рішення навіть не розглядається, адже потреби в цьому немає.
Протиріччя між призовним віком і новим законопроєктом про мобілізацію
Також Веніславський розповів, що при прийнятті законопроєкту про мобілізацію суперечок не виникне через зменшення призовного віку.
“Коли законопроєкт про мобілізацію буде проголосований та підписаний, ніяких протиріч не виникне. Він теж буде передбачати призовний вік від 18 до 25 років”, — пояснив він та додав, що новий законопроєкт про мобілізацію можуть винести на голосування до Ради на найближче пленарне засідання.
Нагадаємо, голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко заявив, що мобілізація засуджених — це нормаль річ, якщо йдеться про добровільні рішення. Тоді як законів щодо амністії через мобілізацію в Україні немає.
Раніше адвокат Іван Ліберман розповів, що існує один випадок, коли можуть призвати на службу чоловіка з III групою інвалідності. Йдеться про мобілізацію за власною згодою та лише за місцем проживання.