Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки.
Всі військовозобов’язані мають обов’язково проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). Юрист Дмитро Франчук розповів виданню «РБК-Україна», що загрожує особам, які вчасно не пройшли ВЛК.
Чи можуть мобілізувати, якщо вчасно не пройти ВЛК
Франчук пояснив, що ВЛК треба пройти повторно особам, які отримали інвалідність вперше, а також тим, хто її мав раніше. Також нововведення стосуються і тих, чиє здоров’я погіршилося вже після початку повномасштабної війни в Україні.
На проходження повторної ВЛК надають певний строк, про який повідомляється індивідуально. Однак варто уточнювати цей термін у своєму територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Юрист додав, що у разі, якщо чоловік, який повинен пройти повторну військово-лікарську комісію , не з’явиться на огляд, він може зіткнутися з такими наслідками, як:
- скасування групи інвалідності – неявка на повторний огляд може призвести до скасування наявної групи інвалідності, що позбавить особу відповідних пільг та соціального захисту;
- мобілізація – після скасування групи інвалідності, особа може бути підлягати мобілізації, якщо стан її здоров’я дозволяє нести військову службу;
- адміністративна відповідальність – особи з інвалідністю, які не пройдуть обов’язковий медичний огляд ВЛК у встановлений термін, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про військовий обов’язок;
- втрати соціальних пільг та допомоги – у разі непроходження ВЛК, особа може втратити право на певні соціальні пільги та допомогу, яку надає держава людям з інвалідністю;
- зміна статусу – непроходження повторного огляду ВЛК може вплинути на поточний військовий статус особи з інвалідністю, включаючи можливе повернення до переліку осіб, які підлягають призову.