Після вступу в силу нового закону про мобілізацію, багато українці не розуміють, які повноваження прописані для поліцейських та представників ТЦК. В Нашому матеріалі ми спробуємо дати чітке пояснення на дані питання.
Які повноваження має поліція
Отже, поліція може здійснювати затримання у разі, якщо чоловік відмовився пред’явити військово обліковий документ або ж у разі відмови прослідувати до ТЦК. Адміністративне затримання може тривати не більш ніж 3 години.
При цьому слід підкреслити, що у разі адміністративного затримання в будь-якому випадку має бути складений протокол. Відповідно до положень статті 261 Закону про адміністративне затримання та адміністративні правопорушення. В протоколі потрібно зазначити:
- дата і місце його складення;
- посада, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка склала протокол;
- відомості про особу затриманого;
- час і мотиви затримання.
Протокол підписується посадовою особою, яка його склала та затриманим. Якщо затриманий відмовляється підписувати протокол, то в ньому робиться запис про це.
Після чого правопорушника можуть доставити до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Які повноваження у працівників ТЦК
Працівники ТЦК не можуть робити адміністративне затримання. Такими повноваженнями наділені тільки поліцейські.
Згідно з постановою Кабміну №560, працівники ТЦК мають наступні повноваження:
- звертатися до поліції для адміністративного затримання та доставлення до ТЦК осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 КУпАП;
- вживають заходів разом з представниками поліції до адміністративного затримання та доставляння до ТЦК осіб, які відмовляються від отримання повісток або порушили правила військового обліку.
Підсумовуючи вище сказане, представники поліції не мають право виписувати повістки, але може затримувати чоловіка та доставляти його в ТЦК у разі виявлення правопорушення. Натомість представники ТЦК можуть виписати повістку, але не мають право затримувати чоловіка.