В Офісі президента України відмовилися від концепції “економічного бронювання” від мобілізації . Передбачуване зростання податків певною мірою вплинуло на те, що цю ідею не здійснюватимуть. Про це повідомляє “РБК-Україна”.
Джерело видання відзначило, що відмова від такої концепції була зумовлена тим, що Генеральний штаб побоюється, що “економічне бронювання” не розв’язати проблему з дефіцитом особового складу, буде розглянуто як офіційну відмову від мобілізації та викличе негативну реакцію в армії.
“Наразі ідею економічного бронювання відхилено загалом, оскільки Генеральний штаб був категорично проти. Проте 5 мільярдів доларів (200 мільярдів гривень – прим. ред.), які не надійшли до бюджету через це, потрібно чимось компенсувати. Я вважаю, що підвищення податків частково розв’язати цю проблему”, – заявило джерело в ОП.
У Генштабі відмовилися коментувати свою позицію щодо “економічного бронювання” виданню, посилаючись на те, що це питання не входить до їхньої компетенції.
Голова фінансового комітету Ради Данило Гетьманцев вважає, що питання бронювання та підвищення податків не мають жодного стосунку одне до одного. “Підвищення податків відбудеться у будь-якому випадку – іншого джерела немає”, – сказав він у коментарі виданню.
Наразі в Раді пропонуються різні варіанти “економічного бронювання”, але шансів на їхнє прийняття мало. Голова Верховної ради Руслан Стефанчук скептично ставиться до питання “економічного бронювання” від мобілізації, оскільки, за його словами, таке бронювання ніде у світі не спрацювало.
У середині травня перший заступник голови Верховної ради Олександр Корнієнко заявив, що ідея “економічного бронювання” – це питання суспільства та соціальної справедливості.
Раніше голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що у парламенті розглядаються дві моделі економічного бронювання. Одна з них передбачає сплату податку із зарплати у розмірі 35 тисяч гривень, а друга – квотне бронювання за галузями.