Схвалена Комітетом Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності редакція законопроєкту №10379, який передбачає суттєве посилення покарань за порушення військового обліку та ухилення від мобілізації, це обіцяє суттєве розширення повноважень центрів територіального комплектування.
Про це заявив нардеп Андрій Осадчук.
“Основна новація законопроєкту, який підтримав Комітет: за чинним законом для того, щоб притягнути до адміністративної відповідальності, потрібна особа, її присутність. Треба скласти протокол про адміністративне правопорушення і вже на підставі цього протоколу видається постанова, яка вже є документом для стягнення грошей. Так от на вимогу Генштабу та Міноборони процедуру складання протоколу прибрали“, – розповів Осадчук.
Схожі прецеденти в законодавстві є, наприклад, у випадку накладення штрафів перевищення швидкості з використанням фотофіксації порушення.
“Зараз схема така, що ТЦК отримає право виписувати зразу постанову про притягнення до відповідальності, направляє вам, якщо ви її не сплачуєте, – Виконавча служба, блокування рахунків і так далі. Тобто саме таким інструментом Кабмін буде досягати того дуже токсичного варіанту, про який всі говорили і всі були проти, – блокування рахунків, блокування майна. Тобто якщо ви не сплатили штраф, то через виконавчу службу все буде робитися“, – уточнив депутат.
Пан Андрій висловив побоювання, що ця норма дозволить ТЦК штрафувати всіх військовозобов’язаних, які порушували вимогу повідомляти військкомат про суттєві зміни (зміну місця проживання, отримання документів про освіту, закордонного паспорта тощо).
Депутат висловив думку що, 99% чоловіків за останні декілька років мали подібні ситуації, і що це абсолютно нормально.
“Штрафи, порівняно з тим, як хотів це Кабмін, зменшили десь разів у 4-5. Але вони все одно залишилися великими. Для фізичних осіб на період воєнного стану це аж до 25 500 гривень, а для юридичних осіб там ледь не до 60 000. Тобто рівень штрафів значний, він приблизно у 5 разів більше ніж чинний рівень“, – додав Осадчук.