Російські розвідувальні дрони передають зображення на дальності 150-200 кілометрів. Тому противник може бачити цілі в конкретному місці в режимі реального часу. Про це розповів, військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков в ефірі “Еспресо“.
Катков сказав, що хоче почути офіційний коментар від представників Командування Повітряних сил щодо ударів по авіабазі в Миргороді та Полтаві.
“Ситуація, на жаль, досить класична, тобто ворог може вести розвідку дроном у режимі онлайн. Цей дрон висить над аеродромом і на дальності 150-200 км передає зображення, таким чином противник знає, наприклад, що на цьому аеродромі в конкретному місці зараз стоїть літак на обслуговуванні”, — сказав він.
За його словами, для виконання завдань ближче до фронту необхідні такі авіабази “підскоку”, де відбувається дозаправка або оснащення боєприпасами.
“Я впевнений у тому, що, коли Повітряні сили бачать ворожий розвідувальний дрон, то вони хочуть його збити, але щось відбувається якось інакше. Хотілося б почути офіційний коментар із цього приводу”, — сказав Катков.
Він зазначив, що розвідувальні БПЛА — це малопомітні цілі. Ще у 2022 році ЗСУ почали знищувати і “зали”, і “орлани”, а тому можна зробити висновок, що проблеми з виявленням не критичні.
“А щодо знищення, то знову ж таки можемо сказати, наприклад, що є випадки, коли наздоганяють FPV-дронами ці “зали”. Я впевнений, що в Повітряних силах, якщо бачать такий дрон противника, вони хочуть його збити”, — сказав експерт.