Українське командування посилює свої позиції у Покровську, де росіяни активізували свої дії. Одну з ключових ролей у цьому мала відіграти 155-та механізована бригада, проте її боєздатність опинилася під загрозою ще до прибуття на фронт, повідомляє Forbes.
Як зазначає видання, ця бригада входить до числа небагатьох у ЗСУ, оснащених сучасною технікою, зокрема німецькими танками Leopard 2 та французькими гаубицями Caesar. Штатна чисельність бригади мала б становити понад 5800 осіб, що зробило б її однією з найбільших у Збройних силах України. Однак за дев’ять місяців підготовки, яка проходила в Україні, Польщі та Франції, бригада втратила близько 1700 військовослужбовців через самовільне залишення частини. Станом на листопад близько 500 осіб залишалися у “самоволці”, зазначається у статті.
За словами аналітика, відомого під псевдонімом Tatarigami, причиною масового дезертирства став “організаційний та лідерський провал”. Він критикує рішення президента Володимира Зеленського та головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, які віддали перевагу створенню нових бригад замість доукомплектування існуючих. Це призвело до дефіциту досвідченого особового складу в бойових підрозділах.
“Але нові бригади недієздатні — з нерівномірним керівництвом, відсутнім обладнанням і цілими батальйонами недостатньо підготовлених новобранців із неоднозначним керівництвом, які мають погану звичку залишати свою бригаду за першої ж нагоди”, – пише Forbes і додає, що у першому ж бою 155 бригада зазнала важких втрат у людях і техніці.
Начальник штабу бригади “Азов” підполковник Богдан Кротевич також висловив критику щодо нових підходів формування військ. Він вважає, що сучасна техніка та новобранці могли б значно ефективніше діяти у складі досвідчених підрозділів.
Автор матеріалу припускає, що створення нових бригад мало політичний підтекст. Україна прагнула продемонструвати союзникам свою здатність мобілізувати ресурси, створювати нові підрозділи та продовжувати боротьбу.