Які плани модернізації безпілотників, чи можна розширити їхній функціонал і виробляти серійно – про це виданню «Фокус» розповів один з керівників проєкту Cobra Віталій Бризгалов.
Cobra — це дрон автономної модифікації. «Приглушити» його неможливо, тож застосування БПЛА стане ефективним як мішені-приманки для російських засобів ППО. Схема проста: техніка ворога відпрацьовує, її «засікають» ЗСУ, а потім знищують. Не так давно дрон «навчився» витримувати навантаження, ідентичне звичайним літакам, а максимум швидкості змістився до показника 400-500 км/год. Цього розробники досягли завдяки удосконаленню двигуна та конструкції з міцної сталі.
Із міркувань безпеки виробничі потужності БПЛА Cobra розташовані в різних точках Дніпропетровської області і засекречені. За словами розробників, повна зборка дрона може тривати три години у разі залучення десяти інженерів й може здійснюватися навіть в гаражі. Цей процес включає всі етапи, навіть складання двигуна.
«Якщо все буде добре, то вже у січні-лютому ми зможемо виробляти сто літаків на місяць. Далі можна масштабувати кількість самих виробництв, передавати комплектувальні за ліцензією або просто охочим, які будуть збирати їх у себе десь в іншому місці. Тобто одне приховане підприємство з десяти збиральників може збирати сто літаків на місяць, тобто три-три з половиною щодня», — повідомив в інтерв’ю розробник Cobra.
Виготовлення ефективного безпілотника із такими характеристиками, що повністю задовільнять військових – процес тривалий і потребував десятків прототипів та майже 50 «піддослідних» БПЛА для випробувань. Вже в січні літаки-камікадзе будуть у військових. Саме вони оберуть напрями, де доцільно провести тестування БПЛА у реальних умовах. Раніше їх відпрацьовували так, щоб були безпекові можливості зафіксувати всі льотні і технічні характеристики.