Одна з найновіших бригад української армії, 155-та механізована бригада “Ганна Київська”, можливо, найкраща – і, безумовно, найозброєніша – з приблизно 12 нових бригад, які українські збройні сили сформували за останні місяці, оцінює видання Forbes. Бригада прибула до України після майже тримісячної підготовки до Польщі та Франції. При цьому, як стверджує головний редактор видання “Цензор. НЕТ” Юрій Бутусов, у нового формування недостатньо дронів та засобів РЕБ.
Виходячи з повідомлення Бутусова, укомплектувати бригаду безпілотниками та РЕБ мала Україна. Тепер журналіст оголошує з цією метою збір коштів серед читачів.
“Бригада повністю озброєна бронетехнікою та артилерією урядом Франції, на її озброєнні цілий дивізіон новітніх 155 мм САУ Caesar, точні та далекобійні 120 мм нарізні міномети MO-120-RT61, весь комплект бронетехніки. Це один з важливих оперативних резервів нашої країни. Але, на жаль, у державному бюджеті не знайшлось коштів для озброєння бригади дронами та засобами РЕБ, і ми з вами розуміємо, що у сучасній війні без дронів та РЕБ реалізувати якості бойової техніки та мотивацію військовослужбовців неможливо”, – пише Бутусов.
На це повідомлення журналіста звертає увагу Forbes. Там наголошують на важливості 155-ї ОМБр як резерву ЗСУ, бо найкращі українські бригади так і не отримали можливості вийти на відпочинок та техобслуговування. Але як би не потребували ротації старі українські бригади, було б військовою недбалістю для 155-ї механізованої бригади вступати в бій без безпілотників або захисту від безпілотників, пише видання.
“За 33 місяці з моменту нападу росіян Україна значно розширила виробництво безпілотників та глушників. Але так само як додавання десятків нових бригад не задовольнило потреби України на передовій, мільйон або більше безпілотників, які виробляє країна щороку, також недостатній”, – йдеться у матеріалі.
Forbes пише, що 155 ОМБр “Ганна Київська” була сформована у травні, але “здебільшого існувала на папері” до вересня, коли 2300 українських солдатів, основна частина нової бригади, вилетіли до Франції та розпочали підготовку разом із 1500 французькими армійськими інструкторами.
Водночас кілька сотень солдатів з танкового батальйону 155-ї механізованої бригади прибули до Польщі для навчання з польською армією. Як стверджує видання, поляки передали бригади 31 танк Leopard 2A4, “мабуть, взятих з іспанських надлишків”.
“Змученим війною бригадам України потрібна допомога. Чотири нові армійські бригади, сформовані наприкінці 2023 року, запропонували лише часткове полегшення. Починаючи цієї весни армія виставила ще сім бригад. Через брак важкої бронетехніки більшість нових підрозділів спочатку були піхотними бригадами – і пізніше отримали техніку і нові позначення”, – додав Forbes.
Бригаду “Ганна Київська” підготувала та озброїла Франція
Видання ABC News у листопаді зазначило, що французька оперативна група з назвою “Шампань” завершила навчання нової української бригади “Анна Київська” (155 ОМБр). До неї ввійшли кілька тисяч військових, оснащених танками, артилерією та іншим важким озброєнням, яке надала Франція.
Бригада пройшла понад два місяці інтенсивної підготовки на базах у східній та південній Франції. ABC News наголошує, що бригада “Анни Київської” чисельністю до 4500 військових може стати вагомою силою на полі бою.
За даними французьких військових, арсенал бригади включатиме 18 легких танків AMX-10, 18 гаубиць Caesar на вантажівках, 128 бронетранспортерів, протитанкові та зенітні комплекси, а також іншу військову техніку та обладнання. Про оснащення бригади танками Leopard, про яке заявляє Forbes, ні французькі, ні українські, ні німецькі джерела не повідомляли.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський заявив, що бригади ЗСУ досі не мають належного озброєння. Це попри обіцянки західних партнерів надати все необхідне для них. Країни-союзники обіцяли укомплектувати зброєю та технікою 10 бригад ЗСУ, але надали оснащення тільки для 2,5 з них.
Умєров стверджує, що план з дронів перевиконано
Україна може виробляти значно більшу кількість безпілотників, ніж декілька мільйонів на рік. План на 2024 рік – виготовити мільйон безпілотників – вже перекрито у кілька разів. І це далеко не межа для українських виробничих потужностей.
Про це ще у вересні сказав міністр оборони Рустем Умєров в ефірі Національного телемарафону. Дивно, що після таких заяв у нової бригади ЗСУ може виникнути дефіцит дронів.