Поки пенсіонери ледве зводять кінці з кінцями, а пересічні громадяни намагаються хоч якось вижити, представники державних органів шокують розміром своїх заробітних плат. Про це йдеться у матеріалі порталі Стіна.
Розрив між середньостатистичним українцем та керівництвом державних установ дедалі більше шокує. За даними, оприлюдненими Міністерством фінансів, у вересні 2024 року середня зарплата деяких керівників держорганів досягала 288 тисяч гривень.
Найвищі оклади отримували керівники Національної комісії, яка займається державним регулюванням у сфері енергетики та комунальних послуг, а також очільники НАЗК та Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.
Зокрема, топ-5 розмірів зарплат виглядає так:
- Національна комісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – 288,4 тис. грн;
- Національне агентство з питань запобігання корупції – 254,2 тис. грн;
- Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку – 236,4 тис. грн;
- Міністерство культури та стратегічних комунікацій – 215,1 тис. грн;
- Рахункова палата – 205 тис. грн.
Ці цифри викликають гнівну реакцію серед українців, особливо на тлі складної економічної ситуації. У той час як пенсіонери намагаються вижити, державні чиновники продовжують отримувати щедрі оклади. Для багатьох українців, які переживають труднощі, такий розрив виглядає несправедливим, а суми, озвучені Мінфіном, — неприйнятними.
На тлі таких зарплат також обговорюється фінансування військових. «Бойові» виплати залишаються основним фінансовим ресурсом для військовослужбовців, які перебувають у зоні бойових дій. Військові отримують доплати залежно від місця служби та завдань: від 30 до 100 тисяч гривень додатково, а для тих, хто на передовій, передбачена доплата 70 тисяч гривень.
Аналітики наголошують на потребі перегляду принципів оплати праці в державному секторі, щоб урівняти можливості та гарантувати справедливий розподіл коштів серед різних сфер.