Після підриву Каховської ГЕС водні ресурси тимчасово окупованого Кримського півострова почали суттєво зменшуватися. Про це йдеться в повідомленні проєкту DeepState.
За даними аналітиків, противник довів Крим до стану, що супутниковий портрет півострова поступово “засихає”. Під час повномасштабної війни проблему з водою росіяни намагалися вирішити, але не зовсім вдало.
Приміром, під час захоплення Нової Каховки в Херсонській області окупанти підірвали дамбу, яка перекривала воду в Кримський канал.
“Після чого 2022 року почали налагоджувати систему зрошень, але вже в червні 2023-го, побоюючись висадки українських військ, ка**пи підірвали Каховську ГЕС”, — ідеться в повідомленні.
Журналісти видання “Крим.Реалії” також відзначали ще одну проблему на півострові. Через посуху й аномальну спеку почали сохнути дорослі дерева, серед яких берези.
“У Криму цього літа склалася складна ситуація через аномальну спеку і посуху. У червні середньодобова температура повітря була на 3 градуси вищою за кліматичну норму, а в липні — на цілих 7 градусів. На жаль, висихають не тільки висаджені саджанці в рамках озеленення, а й починають хворіти та гинути дорослі дерева”, — цитують журналісти місцевого біолога.
У травні кореспонденти “Крим.Реалії” також писали про те, що через посушливу весну “влада” була вимушена використати ресурси Білогірського і Тайганського водосховищ для наповнення Північно-Кримського каналу, які мали залишитися до зими. Зазвичай такий низький рівень води фіксувався в серпні-вересні.
“Це дуже тривожний сигнал, який демонструє, що проблема вододефіциту в Криму актуалізувалася набагато раніше, ніж того очікували після багатої на опади зими. За таких умов уже з середини літа заповнювати Північно-Кримський канал внутрішніми ресурсами Криму буде не під силу”, — цитують журналісти місцевого жителя.