Державне бюро розслідувань (ДБР) готується до масштабної кампанії проти чиновників, які, можливо, незаконно оформили собі статус інвалідності. Про це заявила речниця ДБР Тетяна Сап’ян в ефірі національного телемарафону. За її словами, буде створено робочу групу, яка ретельно перевірить усі випадки, пов’язані з отриманням інвалідності посадовцями.
“Якщо під час перевірки виявляться підозри щодо незаконного оформлення інвалідності держслужбовцем, це стане підставою для відкриття кримінального провадження”, – наголосила Сап’ян. Вона додала, що чиновники можуть опинитися під слідством за різними статтями Кримінального кодексу, включаючи підробку документів, шахрайство, незаконне збагачення та участь в організованому злочинному угрупуванні.
Основне завдання ДБР – довести ці справи до суду та покарати винних, зазначила речниця. Це пов’язано із рішенням Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яка визначила перелік заходів для реформування медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та боротьби з корупцією у цій сфері.
Президент України вже ввів у дію рішення РНБО, яке передбачає ліквідацію МСЕК до 31 грудня 2024 року. У планах – впровадження нової європейської моделі з повною цифровізацією всіх процесів, пов’язаних із встановленням інвалідності.
“Потрібно не просто перевірити випадки, а кардинально змінити підхід. Тільки повна цифровізація гарантує справедливість,” – наголосив президент. Прем’єр-міністр доручив міністру охорони здоров’я Віктору Ляшку підготувати всі необхідні нормативні документи для запровадження нової моделі вже до 1 листопада.
Як відомо, за матеріалами СБУ підозри у вчиненні злочинів отримали 64 посадовці, пов’язані з МСЕК, а понад 4 тисячі висновків про інвалідність було скасовано. Особливої уваги правоохоронців привернув випадок у Хмельницькій області, де, за даними журналістів, прокурор Олексій Олійник разом із понад 50 своїми колегами оформили інвалідність за корупційною схемою, організованою Тетяною Крупою.