14 січня Кабмін затвердив, відповідно до ЗУ «Про застосування англійської мови в Україні», перелік посад державної служби категорій «Б» і «В», кандидати на зайняття яких зобов’язані володіти англійською мовою. Про це повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.
“Закріплено повноваження керівників державної служби в державних органах затверджувати переліки посад державної служби категорій «Б» і «В», кандидати на зайняття яких зобов’язані володіти англійською мовою, в кожному конкретному державному органі. Передбачено, що вищезазначений перелік набере чинності через чотири роки з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні”, – зазначив Тарас Мельничук
Закон “Про застосування англійської мови в Україні” 26 червня 2024 року підписав президент Володимир Зеленський. Документ закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.
Згідно з законом, володіти англійською зобов’яжуть:
- осіб, які займають посади держслужби категорії “А”, “Б” і “В”;
- військовослужбовців офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом;
- поліцейських середнього та вищого складу;
- посад начальницького складу служби цивільного захисту;
- прокурорів;
- у податкових та митних органах;
- керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки.
Закон про англійську мову в Україні
Нагадаємо, що розвиток англійської мови є ініціативою чинного голови держави. Ще в червні 2023-го, Зеленський подав у Верховну Раду відповідний закон, згідно з яким ініціював показ англомовного кіно в кінотеатрах мовою оригіналу.
Втім, це рішення викликало суперечки. У дискусії про статус англійської мови одні казали, що ідея гарна, бо вчити мову за фільмами – корисно та цікаво. Інші ж зауважували, що через загалом низький рівень володіння англійською в Україні безліч глядачів просто відмовляться дивитися фільми мовою оригіналу та перестануть ходити в кіно. Врешті цю норму прибрали.
За підписаний сьогодні закон ще восени 2023 року проголосували 278 народних обранців. Документ чекав на друге читання і підпис понад 7 місяців.