Казкові Мальдівські острови в Індійському океані, на яких так люблять відпочивати заможні українці, незабаром можуть піти під воду. Через глобальне потепління, що неухильно підвищує рівень океану, увесь цей архіпелаг, що складається з понад тисячі коралових островів, може вже незабаром опинитися під водою.
Про це з тривогою заявляє президент Мальдівської Республіки Мохамед Муїззу, пише The Guardian.
За словами президента, Мальдіви – держава, яка розташована нижче за всі інші. Її висота над рівнем моря становить менше одного метра. Через це вона швидше за решту піде під воду. Згідно з прогнозами, це станеться вже в поточному столітті. Однак деякі учені називають і більш наближений термін – протягом 30 років.
“Через те, що наші острови всього на метр вищі за рівень моря, ми вперше винесли цю проблему на глобальні обговорення ще 1989 року. Зараз ситуація стає гіршою. Ми спостерігаємо підвищення середньої температури, шторми стають частішими і потужнішими, ніж будь-коли. Нещодавно “відчутна” температура, яку можна пояснити такими факторами, як зменшення охолоджувальних вітрів і підвищена вологість, злетіла до приголомшливих 46°C”, – розповів Мохамед Муїззу.
За словами глави держави, на Мальдіви припадає лише 0,003% світових викидів вуглекислого газу, проте через своє географічне положення, саме ця держава, серед перших, прийме на себе кліматичний удар.
Проблему можна розв’язати, але потрібно багато грошей
А між тим, міжнародна фінансова допомога Мальдівам, пов’язана з наслідками глобального потепління, зовсім невелика. При цьому Мальдівська Республіка вже змогла втілити пілотний проєкт із підйому островів над рівнем моря. Однак це вимагає колосальних грошей, яких у республіки немає.
На жаль, багаті та сильні світу цього, які злітаються відпочити на ці тропічні острови, бачать лише парадний бік “медалі”. Вони зовсім не замислюються, що тут є чимало корінного населення, яке живе далеко не в таких райських умовах, і яке за 30 років може втратити свою батьківщину і своє місце на планеті.
Тому потрібно терміново переглядати систему міжнародного фінансування таким державам, як Мальдівська Республіка.
Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
“Маленькі острови, подібні до нашого, чекає невизначене майбутнє. Ми можемо адаптуватися, але кліматичне фінансування, якого ми гостро потребуємо, має бути розблоковано”, – переконаний тутешній гарант.