У південнокорейському Інституті фундаментальних наук колектив вчених на чолі з Родні Руоффом розробив інноваційну методику синтезу алмазів за умов нормального тиску та температури 1025 °C.
Це досягнення зводить до нуля також необхідність у «зародках», тобто невеликих частинках алмазу, на яких нарощується штучний камінь, і спрощує виробництво лабораторно вирощених алмазів, роблячи його ефективнішим і доступнішим.
Природні алмази формуються на глибинах 150-250 км в екстремальних умовах, де температура досягає 900-1400 ° C градусів за Цельсієм, а тиск дуже високий.
Зараз для створення алмазів у лабораторіях користуються двома методами: HPHT (метод високих тиску та температури) та CVD (метод хімічного осадження).
Метод HPHT (високий тиск та температура) імітує природні умови утворення алмазів, використовуючи прес та високу температуру. Методом CVD (хімічне осадження) алмази вирощуються із газової суміші, створюючи шар вуглецю на «зародку» алмазу.
При новому методі вирощування алмазів рідкий метал (галій, залізо, нікель та кремній) нагрівається у тиглі до температури близько 1025 °C. Тигель забезпечує рівномірний розподіл тепла та підтримує потрібні умови для каталітичної активації метану. Утворення алмазів у цій камері починається лише через чверть години.
Відкриття віщує нову епоху у синтезі алмазів, хоча в технології і є обмеження.
Колишній радник Дональда Трампа Стів Беннон розповів, що дружба між президентом США та Ілоном Маском…
Війна змусила тисячі українців покинути свої домівки. Багато квартир стоять порожніми місяцями. Але чи обов’язково…
У рамках підготовки до вступу до ЄС український уряд затвердив нову "дорожню карту" щодо верховенства…
На українських водіїв чекають непрості часи: у Верховній Раді розробляють пакет законодавчих змін, які можуть…
Попри воєнний стан і загальну мобілізацію, в Україні передбачене бронювання для окремих категорій громадян. Це…
На третій рік окупації Маріуполя владі поставили низку неприємних питань, які стосуються захоплення міста росіянами.…