У південнокорейському Інституті фундаментальних наук колектив вчених на чолі з Родні Руоффом розробив інноваційну методику синтезу алмазів за умов нормального тиску та температури 1025 °C.
Це досягнення зводить до нуля також необхідність у «зародках», тобто невеликих частинках алмазу, на яких нарощується штучний камінь, і спрощує виробництво лабораторно вирощених алмазів, роблячи його ефективнішим і доступнішим.
Природні алмази формуються на глибинах 150-250 км в екстремальних умовах, де температура досягає 900-1400 ° C градусів за Цельсієм, а тиск дуже високий.
Зараз для створення алмазів у лабораторіях користуються двома методами: HPHT (метод високих тиску та температури) та CVD (метод хімічного осадження).
Метод HPHT (високий тиск та температура) імітує природні умови утворення алмазів, використовуючи прес та високу температуру. Методом CVD (хімічне осадження) алмази вирощуються із газової суміші, створюючи шар вуглецю на «зародку» алмазу.
При новому методі вирощування алмазів рідкий метал (галій, залізо, нікель та кремній) нагрівається у тиглі до температури близько 1025 °C. Тигель забезпечує рівномірний розподіл тепла та підтримує потрібні умови для каталітичної активації метану. Утворення алмазів у цій камері починається лише через чверть години.
Відкриття віщує нову епоху у синтезі алмазів, хоча в технології і є обмеження.
У Китаї, на вершині гори в Чжанцяцзе стався незвичний інцидент. Мавпа намагалася вкрасти сумку у…
Україна шукає способи повернути додому мільйони громадян, які виїхали за кордон через війну. Влада обговорює…
З 1 січня 2025 року Україна впровадить масштабну реформу системи автострахування, яка відповідатиме європейським стандартам,…
Прем'єрка Данії Метте Фредеріксен розповіла, що зробила запаси консервів та інших необхідних предметів, щоб мати…
Проблему з нестачею людей на фронті мають вирішити український народ і українська влада. Так прокоментував проблему з демобілізацією та…
У України закінчуються передані їй західні далекобійні ракети, тому ЗСУ дедалі рідше запускають їх по…