Такер Карлсон, екс-ведучий телеканалу Fox, взяв інтерв’ю у Павла Дурова — засновника соцмережі “ВКонтакте” і месенджера “Телеграм”. Розмову з російським підприємцем, який тепер веде бізнес з ОАЕ, він опублікував на своєму YouTube-каналі.
Однією з важливих тем, якої торкнувся Карлсон, став конфлікт Павла Дурова з російською владою, яка фактично відібрала в нього бізнес — соціальну мережу “ВКонтакте”. Розробник розповів, що не хотів співпрацювати зі спецслужбами і йти на повідку у держави, коли від нього вимагали видалити групи, створені російськими опозиціонерами в 2011-2012 роках. У ті часи в РФ проходили великі мітинги, протестувальники заявляли, що вибори в Держдуму і президентські вибори супроводжувалися порушеннями федерального законодавства і масовими фальсифікаціями. За словами Павла Дурова, соцмережа ніколи не ставала на чийсь бік, проте відстоювала право на свободу зібрань і самовираження.
Роком пізніше, заявив він, уряд РФ вимагав від “ВКонтакте” надання персональних даних українців, які, на думку російських спецслужб, організували протести в Києві наприкінці 2013 року. Тоді люди використовували соціальну мережу, щоб домовлятися і збиратися на вулицях столиці. Павло Дуров заявив в інтерв’ю Карлсону, що команда соцмережі не надала жодної інформації, щоб не зраджувати користувачів з України — жителів іншої країни.
Після чергової відмови співпрацювати з Кремлем, на Дурова чинили сильний тиск і поставили перед вибором — продати частку в компанії, піти з посади гендиректора і виїхати з РФ, або співпрацювати. Він вирішив обрати перший варіант, оскільки дотримувався таких цінностей, як свобода слова, вільний ринок, свобода зібрань.
Telegram, як Дуров говорив і раніше, був придуманий після того, як у його квартирі російські спецслужби провели обшуки. Він хотів зв’язатися з братом, Миколою Дуровим, але розумів, що немає безпечного способу зробити це. Згодом саме Микола Дуров розробив месенджер, де всі дані захищені наскрізним шифруванням, Павло ж відповідав за його дизайн і функціональність. Тепер “Телеграм” став тією вільною платформою, якою раніше була “ВКонтакте”, запевняє він.
Дуров зазначив, що Telegram використовують для організації мітингів і протестів, наприклад, у Білорусі, Казахстані, Гонконзі. Месенджер нейтральний як до будь-якої влади, так і до опозиційних груп. І, за словами Павла, дуже важливо, щоб люди мали доступ до такої платформи, де може висловитися будь-хто. Особисто він вважає, що такий підхід, коли існує конкуренція ідей, може привести до прогресу і кращого світу для всіх.
Однак Такер Карлсон зауважив, що сьогодні багато хто звинувачує “Телеграм” у співпраці з ФСБ, на що Дуров відповів, що в такий спосіб конкуренти намагаються дискредитувати месенджер. На його думку, поширення додатка подібне до пожежі. А також він стверджував, що компаніям-конкурентам доводиться витрачати десятки мільярдів доларів на рекламу і маркетинг.
Нагадаємо, що Павло Дуров у своєму Telegram-каналі написав, що вважає за потрібне спілкуватися з найрізноманітнішими журналістами, як з лібералами, так і з консерваторами. Саме з цієї причини він поговорив з Financial Times, а пізніше — з Такером Карлсоном.
Усі мандрівники мріють, щоб їхня наступна поїздка пройшла "як по маслу". Однак, це трапляється далеко…
В Україні є багато золота, хоча його зараз не видобувають. Фахівці кажуть, що запасів цього…
Уряд України розширив заходи підтримки бізнесу, включивши до них більше прифронтових регіонів. Наразі підприємці з…
Чи приходитиме пенсія після мобілізації українців, які мають на неї право: ПФУ все розповів. Українські…
Які українці залишилися без субсидії та що важливо знати у такому разі. У той час…
В Україні пропонують створити криптовалютний резерв, який виконуватиме таку саму функцію, як золотовалютний резерв. Наразі…