Можна потрапити в неприємності: названо фрази, які не слід шукати в Google

Шахраї можуть використовувати популярні пошукові запити в Google, щоб обманом змусити людей поділитися особистими даними або виманити в них гроші. Про те, які фрази небезпечно шукати в Google, розповів засновник компанії з кібербезпеки TorGuard Бен Ван Пелт британському порталу Indy100.

Номери служби підтримки клієнтів

Бен Ван Пелт зазначив, що шахраї можуть купувати рекламу, аби їхні сайти відображалися у верхній частині результатів пошуку. На цих порталах вони розміщують посилання та номери телефонів, що вводять в оману. За його словами, у телефонній розмові такі люди можуть переконливо видавати себе за технічного фахівця. Експерт закликає дізнаватися контакти компаній виключно на їхніх офіційних сайтах.

Легкі кредити

За словами Бена Ван Пелта, зловмисники також можуть рекламувати в інтернеті легкі та швидкі кредити, щоб зловживати довірою людей із фінансовими труднощами. Вони нерідко вимагають авансові платежі й доступ до особистих даних, водночас людина може так і не отримати обіцяні гроші.

“Замість того, щоб звертатися до Google по фінансову допомогу, зверніться по фінансові послуги до визнаних банків і кредиторів”, — радить експерт.

Швидкий заробіток

Бен Ван Пелт попереджає, що повідомлення про “інвестиційні можливості”, які гарантують високі доходи, нерідко є способом заманити людину у фінансову піраміду. За його словами, у питаннях інвестицій варто консультуватися перевіреним інвестиційним брокером або фінансовим консультантом.

Високооплачувана віддалена робота

Як зазначає Бен Ван Пелт, для пошуку роботи слід використовувати відомі сайти з вакансіями й офіційні сайти авторитетних компаній замість того, щоб вводити запит “високооплачувана віддалена робота” в Google. “Вакансії”, на які можна натрапити за допомогою згаданого запиту, можуть бути прикриттям для незаконної діяльності, такої як відмивання грошей, або просто спробами зібрати вашу особисту або фінансову інформацію.

Безплатний кредитний звіт

За словами Бена Ван Пелта, під приводом складання безплатного кредитного звіту шахраї спробують отримати всі особисті дані людини, починаючи від дати народження та закінчуючи номером соціального страхування.

Технічна підтримка

Шахраї також можуть створювати фейкові служби техпідтримки, щоб отримувати віддалений доступ до чужих комп’ютерів із метою встановити шкідливе програмне забезпечення або змусити людину надати дані кредитної картки для надання послуг. У зв’язку з цим експерт закликає користуватися офіційною технічною підтримкою виробника пристрою або постачальника програмного забезпечення.

Ольга Степанова

Recent Posts

Гетманцев змусив AI платити податки: що це значить для користувачів

З початку 2025 року користувачі платних послуг OpenAI в Україні зіткнуться з новими фінансовими умовами:…

7 хв. ago

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Міністерство оборони України розпочало впровадження масштабного плану цифровізації військового обліку. Головним елементом цієї ініціативи стане…

15 хв. ago

Поляки готують підлість Україні: чого чекати вже у грудні

З великою ймовірністю можна сказати, що призупинення блокування польськими фермерами пропускних пунктів на кордоні з…

26 хв. ago

Нові платіжки змусять працювати у дві зміни: готується підвищення тарифів майже на 40%

Майже на 40% може збільшитися платіжка за холодне водопостачання та водовідведення. Тарифні перестановки анонсували мешканцям…

35 хв. ago

Україна, ймовірно, знову втратила літак просто на аеродромі, – Forbes

Влітку великий скандал спричинила історія, коли російський розвідувальний дрон безперешкодно прилетів на аеродром "Миргород" та навів…

43 хв. ago

В Україні запрацював Єдиний державний реєстр домашніх тварин

25 листопада Міністерство аграрної політики та продовольства України разом з Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації…

50 хв. ago