Якщо людині виповниться 65 років у 2025 році і вона не має стажу 15 років, то у такому випадку її очікує не пенсія, а соціальна допомога у розмірі трохи більше 2 тис. грн, повідомили в Пенсійному фонді.
Громадяни, які у 60 років не мають достатнього страхового стажу для виходу на пенсію, будуть змушені працювати додатково ще три або п’ять років. Крім того, якщо людині виповнюється 65 років, а мінімального стажу немає (мінімальний стаж 15 років і більше), то держава виплачуватиме не пенсію, а соціальну допомогу. Про дані зміни з 1 січня 2025 року розповіли на порталі Пенсійного фонду (ПФУ).
У Пенсійному фонді нагадали, що в Україні відповідно до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у 2025 році зросте вік виходу на відпочинок. Норми закону стосуються чоловіків та жінок, які досягнуть 60-річного віку і почнуть з’ясовувати, чи вистачає у них стажу. На порталі ПФУ навели положення ст. 26, які стосуються умов призначення пенсії за віком.
Які умови виходу на пенсію за віком у 2025 році:
- Якщо є 60 років, то для отримання пенсійних виплат слід мати стаж 32 та більше років (тобто 32 і більше років робились відрахування з зарплати по загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню). Якщо цього стажу немає, то вихід на пенсію відкладається.
- Якщо є 63 роки, то для отримання пенсії слід мати стаж від 22 до 31 року.
- Якщо є 65 років, то необхідний стаж від 15 до 31 року.
- Якщо є 65 років, але стаж менш як 15 років, то людина не матиме пенсію, але отримуватиме від держави соціальну допомогу (у 2025 році — 2 361 грн, розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб).
У ПФУ також пояснили, що тривалість страхового стажу зростатиме до 2028 року: щороку — на 1 рік. Таким чином, якщо людині виповниться 60 років у 2028 році, для виходу на пенсію їй слід мати 35 років стажу.
Крім того, якщо громадянин матиме 40 років стажу, він матиме право вийти на пенсію у будь-якому віці.