Законодавчий орган інтенсивно працює над проектом закону, спрямованим на зміцнення мобілізаційних можливостей. Проте, тих, хто уникнув військового призову, втікаючи за межі держави, планується покарати.
Про це повідомила народна депутатка Ірина Фріз у своєму профілі в соціальній мережі, пише видання Progroshi.
Відповідно до її заяви, Міністерство закордонних справ розглядає можливість обмеження надання консульських послуг українським громадянам-чоловікам, що перебувають за кордоном. Однак, у відповідному комітеті Верховної Ради, який вирішує питання змін до законопроекту щодо мобілізації, досі не досягли згоди на цю ініціативу.
За словами депутатки, така нова норма має кілька недоліків:
- не має позитивного впливу на зміцнення мобілізаційних можливостей;
- підриває довіру громадян до влади;
- знижує мотивацію українців за кордоном захищати інтереси України;
- призводить до збільшення кількості осіб, які взагалі відмовляться від громадянства.
Фріз вважає, що ініціатори цієї ідеї не усвідомлюють негативних наслідків таких змін. Крім того, вона заявила, що буде боротися за скасування цієї норми під час розгляду змін до законопроекту.
Кого можуть зобов’язати стати на військовий облік за кордоном
Раніше повідомлялось, що у випадку прийняття нового законопроекту про мобілізацію, українці, які перебувають за кордоном, мають обов’язок стати на військовий облік протягом 30 календарних днів. Важливо відзначити, що ця вимога стосується лише тих громадян України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з перетином кордону на строк більше трьох місяців.
Крім того, під час воєнного стану таким особам дозволяється безперешкодно перетинати кордон.
Ця норма спрямована на забезпечення обороноздатності України та мобілізаційних потреб у разі необхідності.