Майже половина українців (49%) змінила харчові звички через повномасштабне вторгнення Росії. Високі ціни, стрес і постійні атаки змушують людей економити на їжі та змінювати раціон, показують дані Gradus Research.
Харчування під впливом стресу
Найбільше зміни відчули молоді люди віком 18-34 років, з яких 54% відзначили зміни у харчуванні. Основна причина — стрес (83%), що призводить до нерегулярного харчування, вживання нездорової їжі та втрати апетиту. Серед ключових змін:
- 49% харчуються нерегулярно,
- 42% вживають більше шкідливих продуктів,
- 41% пропускають прийоми їжі.
Більше алкоголю як спосіб зняти напругу
За результатами опитування, 19% респондентів стали частіше вживати алкоголь, що теж є наслідком стресу та напруги, пов’язаної з війною.
Вибір дешевших продуктів та економія
Через зростання цін 64% українців обирають дешевші продукти, а 59% надають перевагу продуктам тривалого зберігання через можливі відключення світла. Також 50% українців почали частіше споживати холодну їжу, щоб зекономити ресурси.
Економія на їжі: на чому українці заощаджують
Серед найбільш “економних” категорій продуктів — кондитерські вироби (49%), риба та морепродукти (48%). Дехто обмежив себе навіть у базових продуктах, таких як хліб, олія та овочі. Ця тенденція особливо відчутна серед людей віком від 56 років, де 77% змушені зменшувати витрати на їжу.
Ціни на продукти зростають
Понад місяць в Україні стрімко дорожчає картопля — наразі ціна на неї вже втричі перевищує минулорічну. Зросли ціни й на огірки та фрукти, тоді як капуста почала дешевшати.