16 травня 2024 року Кабінет Міністрів погодив постанову № 560. У ній вказано зокрема, що після закінчення 60-денного терміну оновлення даних військовозобов’язаним резервістам можуть надіслати повістку поштою. А якщо ще точніше, то за допомогою Укрпошти.
Детальніше про це розповів юрист у питаннях армії та проходження військової служби Олександр Золотухін.
Що відомо про надсилання повісток поштою
Так, якщо повістку надсилають саме Укрпоштою, то розраховують аби, виклик військовозобов’язаного, резервіста або призовника відбувся не раніше, ніж через 14 днів від повідомлення про вручення.
Проте існує й нюанс у разі, якщо відповідна особа не проживає за місцем реєстрації.
Наприклад, військовозобов’язаний подав адресу реєстрації через застосунок Резерв+ та вказав, що проживає саме там, але насправді це не відповідає дійсності. Тому військовозобов’язаний громадянин може навіть не знати, що отримав такий тип сповіщення. Оскільки фактично вказав неправдиві дані про своє місцепроживання.
“Відповідно, ця повістка залишається на пошті, ви її не отримаєте, вона повертається назад і вважається врученою”, – пояснив юрист.
Згідно з його слів, якщо особа не з’явилася за повісткою, то на неї можуть накласти штраф від 17 до 34 тисяч гривень вже з 20 червня, адже вважається, що вона була належним чином викликана.
Чи можна відмовитися від повістки поштою
Раніше ми вже писали, що після отримання повістки Укрпоштою є три варіанти розвитку подальших подій:
- підписати повістку та зʼявитися з нею до територіального центру комплектування та соціальної підтримки продовж 14 днів;
- підписати повістку та відправити її назад;
- не підписувати повістку.
Проте, згідно з чинним законодавством, у двох останніх варіаціях отримувач вважатиметься ухилянтом.
Проте також є два випадки, коли громадянин може відмовитися від такого типу повістки.