У Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки пояснили необхідність рейдів на вулицях українських міст. Повідомляється, що така робота продовжуватиметься.
Заступник начальника Івано-Франківського обласного ТЦК та СП Роман Боднар дав роз’яснення з цього приводу. Він заявив, що згідно із законом сповіщати громадян про необхідність стати на військовий облік та з’явитися до ТЦК мають органи місцевого самоврядування. Однак, за словами Боднара, вони з цією функцією не пораються.
“Щоб поповнити частини, які зараз виконують бойові завдання на передовій, ми вимушені виходити на вулиці і здійснювати заходи оповіщення своїми силами”, – каже Боднар.
Заходами оповіщення, як відомо, співробітники ТЦК не обмежуються. Чи дає закон їм право видавати повістки на вулицях міста, а також силою доставляти громадян у військкомати Роман Боднар не уточнив.
Він нарікає на те, що в українському суспільстві склалося негативне ставлення до співробітників ТЦК та СП. Громадяни сприймають самих військових як ухилянтів, які намагаються замість себе відправити на фронт цивільних осіб. Він підтвердив, що виникають конфлікти, якщо співробітниками ТЦК є колишніми фронтовиками.
“Є момент того, що поряд з фізіологічною травмою, обмежено придатні до військової служби часто мають і душевні рани. І коли людину, яка пройшла нелегкий бойовий шлях, у тиловому місті цивільні будуть “посилати на фронт”, звичайно, у відповідь виникає агресія. Ми такі моменти з боку наших працівників присікаємо. З іншого боку, це доводить, що в ТЦК працюють ніякі не ухилянти”, – зазначив Боднар.
За словами Романа Боднара, в Івано-Франківському обласному ТЦК та СП 70% військовослужбовців мають бойовий досвід.