Інформація, що вийшла, свідчить про введення суворих заходів, пов’язаних з оновленням персональних даних громадян в Україні. Згідно з новими правилами, якщо людина не оновить свої дані протягом 60 днів, починаючи з 18 травня, то її справа передається до ТЦК (територіально-центральних комітетів), які звертаються до поліції. Поліцейські включаються до пошуку даної людини, і якщо її не знайдуть за місцем проживання, інформація повертається до ТЦК. Про це повідомили у “ТСН”.
Потім ТЦК подає позов до суду щодо обмеження права на керування транспортним засобом. Однак, це ще не все: суд може накласти штраф до 25 тисяч гривень. У разі невнесення оплати інформація передається виконавчій службі, яка може заарештувати майно або обмежити доступ до банківських карток.
Ці заходи вжито з метою забезпечення точності та актуальності бази даних про громадян. Однак також виникають побоювання щодо можливого застосування цих заходів для контролю та придушення опозиції. Судячи з опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи”, українці, особливо на сході країни, висловлюють певну незадоволеність новими правилами, пов’язаними з мобілізацією.
Східна Україна, де протікають збройні конфлікти, часто є зоною, де громадяни схильні уникати мобілізації. Згідно з опитуваннями, 39% опитаних заявили, що більшість їх знайомих мобілізаційного віку намагаються уникнути цього.
Ці нововведення викликають серйозні питання щодо дотримання громадянських прав та свобод, а також можливості зловживання урядовою владою для придушення опозиції. Замість того, щоби просто забезпечувати актуальність бази даних, виникає небезпека використання цієї інформації в політичних цілях.