Українське законодавство передбачає, що всі військовозобов’язані громадяни віком 18-60 років повинні стати на військовий облік, а от звільнити від мобілізації можуть тільки тих, у кого є відстрочка чи є виключеними з обліку.
Про це повідомляє видання nv.ua.
Кого можуть виключити з військового обліку з 1 квітня
Громадяни іноді плутають виключення зі зняттям з військового обліку. Так, зняття – це тимчасовий захід, у разі якщо громадянин змінив місце прописки, місце проживання, виїхав за кордон чи відбуває покарання за нетяжкі злочини. Після нього на облік стають повторно. Тоді як після виключення з військового обліку людина перестає бути військовозобов’язаним чи резервістом.
Виключити з військового обліку можуть:
- осіб, які раніше були засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого/особливо тяжкого злочину;
- громадян, які за станом здоров’я визнані непридатними до служби під час воєнного стану із виключенням з обліку;
- осіб, які досягнули граничного віку перебування у запасі;
- громадян, які призвані/прийняті на службу;
- осіб, які проходять службу/навчання у вищих військових закладах освіти чи навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
- військовослужбовців/військовозобов’язаних, які померли;
- осіб, які відмовилися від громадянства України і виїхали за кордон.
Зокрема, виїзд за кордон терміном понад три місяці передбачає зняття з військового обліку у ТЦК за місцем проживання та постановку на консульський облік/військовий облік у дипломатичних установах України. Таких громадян не виключають з військового обліку.
Виключення здійснюється в терцентрі комплектування за особистої присутності призовника, військовозобов’язаного чи резервіста. Для цього треба надати документи:
- заяву;
- паспорт;
- документи, де підтверджується підстава для виключення з обліку;
- військово-облікові документи.