Для вмотивованих військовозобов’язаних існує служба за контрактом, однак саме призов на військову службу за мобілізацією розрахований виключно на тих громадян, у яких немає мотивації. Про це заявив речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін. Він заперечив звинувачення суспільства в сторону ТЦК та СП у зростанні випадків самовільного залишення частини (СЗЧ) серед військовослужбовців.
Речник Полтавського обласного ТЦК та СП не погоджується з думкою, що до лав Збройних Сил України потрапляє багато невмотивованих людей саме через мобілізаційні дії ТЦК та СП. Навпаки, він сам ставить питання чому за понад два з половиною роки повномасштабної війни люди не вмотивовані та яким чином їх має “мотивувати” ТЦК. За його словами, частина мобілізованих громадян, потрапивши у військо, набувають мотивації. Проте частина тих, хто “не стає мотивованими воїнами”, не обов’язково йдуть у СЗЧ, повідомляє Telegraf. На думку Романа Істоміна, переважна кількість випадків СЗЧ серед військовослужбовців відбувається, коли воїн не знаходить спільної мови з командиром і почувається зайвим у підрозділі. Проте призов на військову службу розрахований саме на невмотивованих громадян, заявляє Істомін.
“Давно вже пора зрозуміти: для мотивованих існує військова служба за контрактом. А призов за мобілізацією це, в принципі, саме для немотивованих осіб. Призов за мобілізацією — це обов’язкова військова служба”, – вважає Роман Істомін.
Наприкінці жовтня голова Верховного Суду Станіслав Кравченко заявив, що в Україні збільшилась кількість випадків самовільного залишення військових частин. Водночас народна депутатка від групи “За майбутнє” Ганна Скороход підтвердила, що в Україні зафіксовано понад 100 тисяч випадків СЗЧ, і частина їх явно пов’язана з відчуттям несправедливості у військових.