Тернопільська поліція розкрила корупційну схему в ТЦК, де посадовці одного з районних центрів комплектування організували канал для незаконного уникнення мобілізації. Щомісячний “прибуток” зловмисників сягав від 100 до 150 тисяч доларів США. За “послуги” з уникнення мобілізації брали від 1 до 15 тисяч доларів.
Про це повідомляє Національна поліція України. Поліцейські з бійцями спецпідрозділу КОРД провели на території Тернопільської та Львівської областей 38 обшуків, у ході яких виявили та вилучили близько 100 000 доларів, 80 000 євро, 2 мільйони гривень, службову документацію, комп’ютерну техніку та інші речі, які свідчать про незаконну діяльність посадовців.
Під час обшуку у співробітника ТЦК з Тернопільщини, який брав хабарі, виявили вражаючу знахідку – стільки доларових купюр, що ними можна було застелити двоспальне ліжко.
“Кожна послуга, яку надавали посадовці, мала свою ціну. Сума коливалася від тисячі до 15 тисяч доларів. За оновлення військових даних із проставленням відповідного штрихкоду в тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, а також з перспективою уникнути мобілізації хотіли до 2000 доларів” – розповів начальник ГУНП в Тернопільській області Сергій Зюбаненко.
Крім того, вплив на членів ВЛК для списання з військової служби або переведення з бойових частин в тилові з подальшим звільненням обходився “клієнтам” зловмисників від 5 000 до 15 000 доларів США. В ході розслідування стало відомо, що організатор корупційної схеми діяв не самотньо, а мав п’ятьох спільників, які допомагали йому у незаконній діяльності.
Щоб штучно підвищити показники ефективності роботи, фігуранти справи створювали перешкоди в отриманні документів для осіб, які мали законне право на відстрочку від мобілізації, а потім незаконно мобілізували їх. Згодом, за грошову винагороду, цих осіб звільняли з військової служби. За даними слідства, “допомогли” уникнути мобілізації таким чином близько 150 осіб.
Під час наради з керівниками ТЦК та СП щодо організації та проведення заходів загальної мобілізації людських і транспортних ресурсів, яка проходила в Тернопільській обласній військовій адміністрації, організатору корупційної схеми оголосили про підозру. Йому інкримінують ч. 3 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі). За даною статтею йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна. Одному зі спільників організатор також загрожує покарання – позбавлення волі від трьох до восьми років з конфіскацією майна.
Корупційні схеми для ухилянтів
Днями Служба безпеки та Національна поліція викрили на корупції депутата Ужгородської міськради. Він вимагав хабарі від військовозобов’язаних за відстрочку від мобілізації. Посадовця затримали “на гарячому” під час отримання грошей. Фігурант вимагав гроші з призовників, які претендують на відстрочку за сімейними обставинами. За різні суми він обіцяв пришвидшити процедуру отримання відповідних довідок, які підтверджують факт догляду за особами з інвалідністю.
Також у Чернівецькій області 11 червня викрили нову схему нелегального переправлення військовозобов’язаних чоловіків за кордон. Серед її учасників був колишній працівник районного ТЦК та СП. Ділки за $5 тисяч проводили ухилянтів до Румунії лісосмугами.