Експерт у сфері житлово-комунального господарства Олег Попенко пояснив, що робити, щоб збільшити пенсії в Україні.
Про це стало відомо завдяки новій публікації Олега Попенка у мережі Telegram.
Зокрема, за словами Попенка, потрібні зміни системи оподаткування. Він зазначив, що починати треба з оподаткування зарплат.
“В Україні із зарплати понад 100 000 ЄСВ у бюджеті платять однаково до 100 000 грн. Усі мають платити інший бюджет повністю”, – звернув увагу експерт.
Друге – обмежити пенсії суддям, прокурорам та решті.
Третє – зменшити кількість чиновників. Це додаткове навантаження на бюджет.
Далі здійснити аудит усіх державних підприємств з метою зменшення кількості “мертвих душ”.
“Прибрати всіх радників та радниць (Лана Зеркаль із її зарплатою в 25К$ на місяць. І це тільки в Нафтогазі, а ще вона встигла попрацювати і в Укренерго)”, – зазначив Попенко.
Крім того, обмежити зарплати та премії чиновників вищого рівня.
“Не може у воюючій та найбіднішій країні Коболєв отримувати премію в 300 млн гривень. І не пишіть мені про те, що він їх заробив. Це повне марення”, – заявив експерт.
Також треба припинити красти з бюджету. Обмежити зарплату всім наглядовим порадам. Попенко звернув увагу, що у Польщі Наглядова Рада отримає середню зарплату по країні на рівні 1-2 000$, в Україні 10-20 000$.
“Провести аудит пенсійного фонду, прибрати звідти всіх прокурорів, поліцейських, суддів – інвалідів їх у нас десятки тисяч за фактом… Аудит державних закупівель. Обмежити закупівлі на державних підприємствах. Всі ці люксові автомобілі, айфони тощо… Здорова податкова політика. Запровадити прогресивний податок на прибуток на кшталт як у Швеції чи Данії. Додатково обкласти прибутком олігархів. В Україні більшість енергетичних компаній показали надприбуток у 2022-23 рр. Кошти мають іти не в офшори, а в бюджет”, – розповів експерт.
Серед іншого, за його словами, потрібно:
• Впровадити нормальну здорову тарифну політику. Розібратися з цими псевдоринками газу та електроенергії.
• Аудит енергетичної митниці. Ми не знаємо досконало, що там відбувалося останні 20 років. А це все надходження до бюджету в мільярди гривень.
• Звичайна митниця. Контрабанди. Цифри у десятки мільярдів не сплачені до бюджету.
• Переглянути земельний кадастр в Україні. Близько 25% земель сільськогосподарського призначення не сплачували податки, вони взагалі не враховуються.
• Облік сплати податків із природних ресурсів занижено щонайменше удвічі.
• За словами Попенка, цих кроків достатньо для того, щоб мінімальна пенсія в Україні була 10 000 гривень.
“Без того, що менше красти не обійтися. Хочу нагадати, син Крупа, був головою Пенсійного обласного фонду у Хмельницькій області, мама керівниця МСЕК, тато колишній голова КРУ”, – додав експерт.